Міжнародна команда вчених з Великобританії та Гамбії виявили перші докази, що собаки можуть почути малярію.

Зокрема, медики навчили тварин розпізнавати аромати захворювання, використовуючи одяг людей, які страждають від цієї небезпечної інфекції, повідомляє BBC.

Медики сподіваються, що собаки допоможуть обмежити поширення малярії. Хоча дослідження все ще знаходяться на ранній стадії, його результати можуть привести до нових способів діагностики захворювання.

Попередні наукові роботи показали, що зараження паразитами роду Plasmodium призводить до зміни запаху людського організму, який залучає більшу кількість москітів, які поширюють інфекцію.

Популярні новини зараз
Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі Молодий бойфренд Ані Лорак Єгор Гліб кинув її через гроші, менеджер Кіркорова злив усе: "Не потрібна йому, як жінка" Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів
Показати ще

У рамках дослідження медикам надіслали шкарпетки дітей, які проживають у Верхньому річковому регіоні Гамбії. З 175 отриманих пар 30 дітей страждали від інфікування паразитом.

Експерименти показали, що собаки виявили наявність малярії в семи з десяти випадків інфікування. Слід зазначити, що в одному випадку з десяти тварини сплутали здорової дитини з хворим.

Медики задоволені результатами, але вважають, що необхідно поліпшити точність сприйняття нюху собак і перевірити їх на людях, а не на носках, а також з'ясувати, чи можуть тварини винюхувати різні види малярії.

Дослідники сподіваються, що спеціально навчені собаки можна буде використовувати у аеропортах, щоб виявити поширення хвороби і знайти безсимптомних носіїв.

[quote author=""]"Собаки набагато швидше

Крім цього, медики сподіваються, що собачі носи можна буде використовувати в діагностиці інших захворювань: рак і ранні стадії хвороби Паркінсона.

Нагадаємо, поїлки для собак рясніють загрозливими для життя бактеріями.

Як повідомляв портал "Знай.uа", японські медики стверджують, що розробили новий більш ефективний антибіотик, який показав високі результати у клінічних випробуваннях.

Також "Знай.uа" писав, що медики навчилися лікувати рідкісну аномалію в утробі матері.