Короткозорість або міопія у дітей – величезна проблема в наші дні. Зараз вже можна зустріти навіть дошкільнят в окулярах – зір починає падати у дітей з ніжного віку. Причин тому багато – спадковість, нестача поживних речовин в організмі, а тепер ще і повальне захоплення дітей різними гаджетами. Пара діоптрій в дитинстві – вже серйозна проблема, адже якщо динаміка триватиме, то до досягнення зрілого віку показники зору можуть досягти катастрофічних результатів, якщо не зупинити процес.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа прогнозами фахівців, до 2050 року короткозорість вразить близько 5 мільярдів чоловік. У Китаї погано бачать вже 90% молодих людей. Вчені розповіли, як уникнути короткозорості у дітей та дорослих і зберегти зір здоровим і гострим.
Вчені розповіли, що є багато факторів, які можуть вплинути на генетичну схильність до короткозорості. За даними офтальмологів, можна зберегти зір дитини, навіть якщо в обох батьків є з цим проблеми. Несподівано важливу роль в цьому зіграли звичайні прогулянки на свіжому повітрі. Багато людей, відмахуючись, недооцінюють їх, оскільки ця порада виглядає надто вже хрестоматійною – на рівні підручника біології для п'ятого класу. І тим не менш, звичка гуляти істотно знижує ризик падіння гостроти зору.
Вчені рекомендують частіше гуляти, щоб очі могли дивитися вдалину і фокусувати погляд на об'єктах на відстані. Можливість розвитку короткозорості у дитини особливо реальна в сучасних умовах, коли діти величезну кількість часу проводять в компанії з комп'ютером або іншими гаджетами. Як правило це пов'язано з перебуванням в приміщеннях, де штучне освітлення і мерехтіння екрану прискорюють осьової зростання кришталика, який провокує розвиток короткозорості.
Як раніше повідомляв Знай.uа, винайдені роботи, які допоможуть врятувати людей від сліпоти. Німецькі вчені створили крихітних роботів, які допоможуть у лікуванні сліпоти.
Пристрої під назвою "мікропропеллери" в 200 разів менше товщини людського волоса і використовують спіральні хвости, щоб пересуватися в очному яблуці, повідомляє журнал Science Advances.
Також ми писали, що вчені незабаром будуть лікувати сліпоту експериментальними методами. Генна терапія допоможе в лікуванні рідкісного захворювання, що приводить до сліпоти у чоловіків.
Перші позитивні результати по зціленню хороідермії опубліковані в журналі Nature Medicine.
Крім того, пропонуємо вашій увазі матеріал, присвячений впливу гаджетів на дитячий зір і на здоров'я в цілому – результати досліджень приголомшили навіть вчених.