Німецькі вчені створили крихітних роботів, які допоможуть у лікуванні сліпоти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПристрій під назвою "мікропропелери" в 200 разів менше товщини людського волоса і використовують спіральні хвости, щоб пересуватися в очному яблуці, повідомляє журнал Science Advances.
Тисяча пристрієв можуть бути випущені одночасно в очне яблуко і дістатися до сітківці в задній частині ока менш, ніж за 30 хвилин.
Схожі на пуголовків роботи можуть проходити крізь склоподібне тіло — гелеподібну прозору речовину, що заповнює простір між кришталиком і сітківкою в оці.
Пристрої переносять ліки від глаукоми або діабетичної ретинопатії, і доставляють їх безпосередньо в осередок хвороби.
Нинішні способи лікування вікової дегенерації жовтої плями, пошкодження очей, блокування кровоносних судин в очах і аномального зростання кровоносних судин в оці найчастіше використовують очнi краплi або ін'єкції.
І хоча крихітних роботів все одно потрібно вводити, їх ефективність набагато вище, так як вони можуть бути направлені прямо до джерела проблеми.
Для створення мікропропелерiв вчені Інституту медичних досліджень імені Макса Планка в Німеччині використовували 3D-принтер. Слід зазначити, що роботів ще не випробували на живих істотах.
Нагадаємо, австралійські медики працюють над створенням контактних лінз, які прискорюють загоєння очних травм.
Як повідомляв портал "Знай.uа" американським вченим вдалося виростити фрагмент сітківки людського ока в лабораторних умовах.
Також "Знай.uа" писав, до 2050 року близько половини населення Землі буде страждати від короткозорості.