Антибіотики здатні збільшити тривалість життя.

До такого висновку прийшла команда дослідників з Лабораторії трансляційної медицини Університету Солфорда після того, як вивчили вплив медичних препаратів на здорові і старіючі клітини, отримані з шкіри і легені людини, повідомляє Medical Xpress.

Зокрема, мова йде про азитроміцин. Медики встановили, що однієї дози препарату більше, ніж досить, щоб скоротити клітинне старіння з ефективністю близько 97 %. Хороша новина в тому, що ліки ніяк не впливають на здорові клітини.

Азитроміцин вважається антибіотиком з м'якою дією, що, як доведено, збільшує тривалість життя на кілька років у пацієнтів з діагнозом кістозний фіброз.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана зізналася, що поборола підлу хворобу: "Після двох важких місяців"

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Потап розкрив своє найпотаємніше бажання: "С*ськи як у Насті Каменських"

Показати ще

"Спочатку передбачалося, що азитроміцин вбиває шкідливі бактерії у пацієнтів з цим захворюванням, але нашому дослідженню вдалося пролити світло на справжню причину", — заявляє автор дослідження Майкл Лісанті (Michael P. Lisanti).

За словами дослідників, антибіотик, найімовірніше усуває запальні фібробласти, котрі мають відношення до клітинного старіння організму. Такий препарат вважається "сенолітичним", оскільки руйнує старіючі клітини. Якщо припущення вчених підтвердяться, то, можливо, они виявили дуже недорогий і доступний метод усунення старіючих клітин, який не шкодить організму.

Слід зазначити, що, на думку багатьох лікарів, фібропласты є "першопричиною" багатьох захворювань, пов'язаних зі старінням: рак, серцеві захворювання, діабет і деменція та інші.

У рамках дослідження команда вчених виявила другий споріднений антибіотик роксітроміцин, який також ефективний для усунення старіючих клітин.

Нагадаємо, дослідники з Лейпцігського університету в Німеччині визначили типи фізичних вправ, які уповільнюють процеси біологічного старіння.

Як повідомляв портал "Знай.uа" фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.

Також "Знай.uа" писав чому літнім людям потрібно займатися єдиноборствами.