Органічні сполуки, що містяться в ґрунті, руйнують пріони і знижують їх інфекційну ефективність у мишей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли дослідники з Університету Альберти після вивчення впливу елементів, що містяться в різних зразках грунту, на інфекцію, повідомляє
Захворювання зустрічається в Північній Америці, Південній Кореї і нещодавно було зафіксовано в Північній Європі.
Інфекція потрапляє в навколишнє середовище після загибелі тварин або зустрічається в продуктах їх життєдіяльності: сеча, фекалії або слину. Однак різні грунтові з'єднання можуть змінити інфекційні властивості пріонів.
Мікробіологи досліджували роль конкретного з'єднання — гумінової кислоти. Дослідники вивчили широкий спектр концентрацій гумінових кислот, присутніх в нативних грунтах.
Отримані дані свідчать про те, що гуминовая кислота руйнує пріони. Інкубація інфекції з високою концентрацією гумінових кислот знижувала її прионный сигнал, а також ефективність у заражених мишей. Тоді як більш низькі рівні гумінових кислот не чинили істотного впливу на стабільність білка або інфекційність.
Слід зазначити, що пріони можуть призвести до розвитку іншого небезпечного захворювання — "коров'ячого сказу" в худоби. Якщо з'їсти м'ясо зараженої тварини, то велика ймовірність заробити хворобу Крейцфельда-Якоба — прогресуюче дистрофічне захворювання кори великого мозку, базальних гангліїв і спинного мозку.
Як повідомляв портал "Знай.uа", райдужні мильні бульбашки можуть представляти небезпека для нашого організму.
Також "Знай.uа" писав, що міститься в людських фекаліях