Дитячі автомобільні сидіння можуть містити небезпечні антипірени.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого невтішного висновку прийшли дослідники з Університету Індіани після обстеження 18 автокрісел для дітей, повідомляє Science Daily.
Медики виявили, що у складі 15 з них містяться нові або традиційні небезпечні вогнезахисні хімікати.
Дослідження проводилося спільно з Екологічним центром, незалежною некомерційною організацією в Анн-Арбор, штат Мічиган. Всі автомобільні сидіння були виготовлені в період з січня 2017 року по лютий 2018 року в Китаї, Канаді чи Сполучених Штатах. В цілому дослідники протестували 36 зразків тканини і піни у 18 автомобільних сидінь.
Зокрема, вчені виявили два циклічних ефіру (PMMMP), які використовують в якості замісника вогнезахисного складу. PMMMP були знайдені в 34 з 36 автомобільних сидіннях, що перевищують рівні традиційних антипіренів. Мало що відомо про їх вплив на здоров'я. Два інших антипірена — 2,4-ді-трет-бутілфеніл і діфенілфосфат — також були виявлені вперше.
Полібромовані діфенілові ефіри (ПБДЕ) виявлені у 75 % випробуваних зразків, незважаючи на те, що в 2013 році їх заборонили в Сполучених Штатах Америки.
Тим не менш, низькі рівні ПБДЕ були присутні в матеріалах. Можливо, вони випадково були додані чи входять до складу замінників. Навпаки, декабромдіфенілетан (DBDPE) був виявлений у чотирьох зразках, що вказує на його навмисне використання. DBDPE є бромированным антипіреном, який, як відомо, викликає окислювальний стрес, призводить до порушення роботи гормонів і до проблем з щитовидною залозою.
"Ми виявили, що виробники автомобільних сидінь відмовляються від певних токсичних хімічних сполук, які шкідливі. Тим не менш, нам мало відомо про замісники хімічних речовин, які вони використовують", — заявив провідний автор дослідження Ян Ву (Yan Wu).
Нагадаємо, раніше вчені знайшли наукове пояснення, чому малюк штовхається в животі.
Як повідомляв портал "Знай.uа" музика володіє снодійною дією і здатна вирішити ваші проблеми зі сном.
Також "Знай.uа" писав, ранні пробудження оздоровлюють і роблять людей щасливішими.