Новий аналіз крові дозволить діагностувати рак всього за десять хвилин.

Як стверджують творці методу Університету Квінсленда, тепер крихітні фрагменти золота можна використовувати для пошуку залишків ракових клітин в організмі без процедури біопсії, повідомляє Daily Mail.

Слід зазначити, що тест не може визначити, який у кого рак або в якій стадії. Однак медики вже працюють над цією проблемою, щоб позбавити людей від хворобливих процедур.

В рамках розробки тесту дослідники виявили, що ракові клітини молочної та передміхурової залози мають унікальну "підпис" — зразок молекул з ДНК. Кластери таких молекул можуть складаються в структури, які кріпляться до золота, тому їх можна виявити, використовуючи дорогоцінний метал.

Популярні новини зараз

Доведеться мазати маргарин? Українцям розкрили очі на нові цінники вершкового масла, до кінця року піднімуть ще на 15%

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

Тому медики додають золоті наночастинки в спеціальний розчин, який перетворюється з червонуватого кольору в синій, якщо виявлені здорові клітини, але лишається того ж кольору в присутності ракових клітин.

Медики вважають, що їх метод можна використовувати для тестування на рак за допомогою мобільного телефону. Вони перевірили свій метод на 200 зразках раку і здорових клітинах. Точність діагностики склала 90 %.

Дослідники вважають тест багатообіцяючим, але, на жаль, його можна застосовувати на ретельно відібраних і охарактеризованих зразках, щоб судити про його потенційну корисность в якості діагностичного тесту. Подальші клінічні дослідження необхідні для оцінки повного клінічного потенціалу.

Також дослідники виявили, що зразки молекул, прикріплених до ДНК, котрі контролюють, які гени включені і вимкнені, виглядають по-різному на ракових клітинах.

Нагадаємо, раніше дерматологи рекомендували використовувати золоті піщинки укупі з лазерною терапією для лікування вугрів у дорослих.

Як повідомляв портал "Знай.uа", команда мікробіологів з Університету Джона Хопкінса розробила тест, який визначає наявність хламідіозу за 30 хвилин.

Також "Знай.uа" писав, що онкологи пропонують лікувати рак молочної залози з допомогою низьких температур.