Забруднення в навколишньому середовищі можуть призвести до розвитку деменцій.

Нове дослідження, яке провела міжнародна команда вчених, проаналізувала причини розвитку і безперервні випадкі хвороби Альцгеймера, котрі спостерігаються серед молодого населення Мексики, повідомляє Science Daily.

Дослідники вивчили 507 зразків спинномозкової рідини дітей, підлітків і молоді у віці від 12 до 19 років з Мехіко та інших міст з низьким рівнем забруднення повітря.

У рамках аналізу медики використовували моноклональні антитіла (Non-P-Tau) в якості потенційного біомаркеру хвороби Альцгеймера або аксональних ушкоджень.

Популярні новини зараз

Найкрасивіша спортсменка Дар'я Білодід вся в кислотному прогулялася в порожньому лісі: "для душі"

Ксенія Мішина після примирення з Олександром Еллертом видала все, що її бісить: "Сказала стоп"

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Студентка з Шевченка розповіла, як викладач довела її до відчаю: "Плач, с*ка"

Показати ще

За допомогою електронної мікроскопії автори зафіксували міеліновий розмір аксонів і патологію, пов'язану зі спалюванням шкідливих наночастинок.

Рівень Non-P-Tau показав значне збільшення з віком, що є раннім біомаркером аксонального ушкодження і хвороби Альцгеймера.

Вчені прийшли до висновку, що висока концетрація забруднювачів пов'язана з запаленням, високим ризиком захворювання Альцгеймера і руйнуванням аксонів. У зв'язку з цим дослідники нагадали про необхідність посилити контроль над шкідливими виробництвами.

Міжнародна група дослідників також заявила, що зусилля повинні бути спрямовані на виявлення і пом'якшення екологічних факторів, що впливають на розвиток хвороби Альцгеймера, а нейрозахист дітей та молоді має стати пріоритетом охорони громадського здоров'я, щоб зупинити розвиток деменції в перші два десятиліття життя.

Нагадаємо, дослідники Колумбійського центру дитячого здоров'я опублікували результати масштабної наукової роботи, присвяченої шкідливому впливу брудного повітря.

Як повідомляв портал "Знай.uа" американські інженери винайшли фільтри, які вставляються в ніс і захищають організм від забрудненого повітря.

Також "Знай.uа" писав, що несприятлива екологічна обстановка впливає на багато аспектів здоров'я і може призвести до різних проблем: від астми до передчасних пологів.