Тетрагідроканнабінол, содержающийся марихуанi, може поліпшити пам'ять пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

До такого висновку прийшли дослідники Медичного центру університету в Геттінгені Німеччини, які протягом шести тижнів піддавали гризунів впливу ТГК — активного інгредієнта і одного з основних каннабіноїдів, повідомляє Daily Mail.

У мишей, яких обробили ТГК, спостерігалося 20-відсоткове зменшення мозкових бляшок, що провокують хворобу Альцгеймера. Поведінкові імпульси тварин також свідчили про те, що їх пам'ять помітно покращилася, ніж у мишей з аналогічним захворюванням, яких не лікували ТГК.

Парадокс полягає в тому, що марихуана зазвичай негативно впливає на пам'ять і когнітивні процеси у мишей і людей, а в разі наявності хвороби Альцгеймера спостерігається прямо протилежний результат.

Популярні новини зараз

Перехворіли можна не вакцинуватися? Доктор Комаровський зруйнував поширені міфи про covid-19

Майкл Джексон живий, і з'явиться на "Масці": Оля Полякова повторила легендарний образ поп-короля

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

За словами деяких медиків, канабіс дійсно може полегшити біль, але ліками його навряд чи можна назвати. Часте вживання марихуани призводить до розвитку тимчасової парайноии і тривоги.

Успіх експерименту показує, що марихуана може бути корисна в лікуванні хвороби Альцгеймера у людей.

Хвороба Альцгеймера характеризується погіршенням пам'яті та порушеннями у поведінці. Вчені також зазначили, що у страждаючих хворобою Альцгеймера спостерігається втрата ваги мозку і вважають, що хронічне запалення може сприяти розвитку деменції.

Речовини, бета-амілоїди, накопичується в мозку хворих на хворобу Альцгеймером. Вважається, що ці так звані бляшки заважають функціонувати клітинам мозку і вважаються класичним сигналом захворювання.

Це дослідження не перше, що виявило зв'язок між ТГК і хвороба Альцгеймера.

Дослідження, проведене в 2014 році, передбачає, що система рецепторів, що сприймають канабіс — эндоканнабиноидная система мозку — може грати роль в розвитку хвороби Альцгеймера.

Нагадаємо, регулярне куріння марихуани збільшує ризик виникнення інсульту на 15 %.

Як повідомляв портал "Знай.uа" марихуана викликає сексуальне бажання у жінок.

Також "Знай.uа" писав, що вживання марихуани, а також продуктів на її основі, змінює сприйняття болю.