Клас препаратів, які використовуються для лікування деяких видів пухлин молочної залози, виявився ефективним проти раку легенів.

Команда вчених з Інституту Френсіса Кріка та Інституту онкологічних досліджень провели попередні випробування старого-нового засобу на мишах, повідомляє Medical Xpress.

Експерименти показали, що пухлини легенів у гризунів, викликані мутаціями в гені під назвою EGFR, значно скоротилися після того, як учені заблокували роботу білка під назвою p110α.

"Наше нове дослідження показало, що необхідно вивчити можливість використання p110α-інгібіторів в якості терапії. Оскільки наше дослідження знаходяться на ранній стадії, необхідно провести додаткові експерименти на мишах і клітинах пацієнтів перш, ніж розглядати можливість проведення клінічних випробувань", — заявляє автор дослідження Джуліан Даунуорд (Julian Downward)

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

У рамках дослідження вчені вивчили особливості взаємодії гена RAS з p110α. Коли генетики заблокували цю взаємодію у "модифікованих" мишей з мутаціями EGFR, пухлини перестали рости.

Перед операцією пухлини заповнювали близько двох третин простору в легенях гризунів. Коли вчені перервали взаємодію між RAS і p110α, ракові тканини значно зменшилися і склали близько однієї десятої простору всередині легені. Слід зазначити, що миші не мали побічних ефектів від цієї операції.

"Ми шукаємо медикаментозні способи вирішення проблеми. Блокування цього специфічного шляху дозволило б значно знизити побічні ефекти, але ця робота потребує багато років", — підсумовує професор Даунуорд.

У майбутньому дослідники мають намір вивчити вплив існуючих препаратів, які блокують активність p110α. Хоча такі ліки мають побічні ефекти, вони все ж менш токсичні, ніж хіміотерапія.

Нагадаємо, кембриджські вчені розробили тривимірну модель раку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", онкологи пропонують лікувати рак молочної залози з допомогою низьких температур.

Також "Знай.uа" писав, що високий рівень антимюлерового гормону у жінок призводить до розвитку раку молочної залози.