Довіра докторові – це, безсумнівно, важливо. Однак і лікарі, навіть дуже досвідчені, можуть допускати помилки. Тому важливо цікавитися подробицями призначуваного лікування. Ваше здоров'я – тільки ваша турбота і відповідальність, важливо пам'ятати про це.

Для того, щоб отримати повну необхідну допомогу від фахівця, потрібно перед прийомом зробити кілька речей. Зокрема, запишіть або обговоріть все, що хочете розповісти лікарю про свою проблему і самопочуття, а також складіть список ліків з дозами, які ви приймаєте.

Також є три дуже важливих питання, які допоможуть у подальшому призначеному лікуванні.

Які шанси, що лікування допоможе?

Популярні новини зараз

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще

наприклад, препарати для поліпшення стану судин не допомагають знизити артеріальний тиск і не впливають на зниження ризику смерті від серцевої патології. Тому обов'язково запитайте про реальні переваги і прогнозах лікування. Ви також можете поцікавитися у лікаря статистикою щодо користі обраного методу.

Які шанси, що лікування може зашкодити мені?

У кожного ліки є свої побічні дії, і навіть лікування і аналізів є свої ризики. Пам'ятайте: побічних ефектів немає тільки у тих ліків, які неефективні. Однак наявність ризиків не завжди означає відсутність переваг. Так, наприклад, хіміотерапія надзвичайно шкідлива для пацієнта, але її негативний вплив на організм виправдовується користю в боротьбі з раком.

Які є альтернативи?

Треба поцікавитися у лікаря, чи є інші методи лікування, які можна розглянути у вашому випадку і чому найоптимальнішим буде саме вибраний варіант.

Нагадаємо, ботокс допоможе в лікуванні нестерпних головних болів. Мігрені навчилися пригнічувати небезпечним токсином.

Як повідомляв Знай. ua, вчені розповіли, як вино впливає на фігуру: дівчатам на замітку. Помірне вживання вина, незважаючи на велику кількість калорій, позитивно впливає на жіночу фігуру.

Знай. ua писав, що Комаровський популярно пояснив, з якого віку дівчаткам можна носити підбори: є серйозний ризик. Використання взуття на високих підборах несе досить серйозні ризики.