Висока вартість медичних послуг в Україні була відома завжди, внаслідок чого українці намагалися якомога менше відвідувати лікувальні заклади, приділяючи підвищену увагу профілактиці захворювань та їх лікуванню народними методами. Про цю проблему було відомо давно і ось, нарешті, влада спробувала зробити крок назустріч простим людям.

З 1 липня кожен українець зможе отримати пакет діагностичних і лікувальних послуг, який сплатить Національна служба здоров'я за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Про це повідомляють Подробности, посилаючись на повідомлення МОЗ України.

Якщо на руках є медичне направлення від лікаря, то ви самі зможете обрати, де здати аналізи або пройти діагностику. Останню, до речі, можна буде зробити як у державному, так і в приватному закладі.

Популярні новини зараз

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Нова пошта повідомила про зміни в оплаті посилок: списуватимуть автоматично

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

Перелік безкоштовних медичних послуг виглядає наступним чином:

  • мамографія
  • моніторинг ЕКГ
  • 12 різних аналізів
  • видалення новоутворень (м'яких тканин і шкіри носа, гортані, вухах)
  • ендоскопічні дослідження та операції одного дня (стравоходу, шлунка, дванадцятипалої та товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів)
  • 6 видів УЗД (шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози)
  • 5 видів рентгена (грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і навколоносових пазухи, ехокардіографія)
  • 4 види біопсії під контролем УЗД (щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз)
  • 2 види тестів для визначення патологій серцево-судинної системи

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що постійні стресові ситуації, з якими жінки стикаються на роботі, провокують ожиріння. До таких висновків учені дійшли після того, як дослідили в рамках проекту 3872 людини.

Як повідомляв портал "Знай.uа": результати досліджень в США показали, що всього за один рік 250 людей отримали травми через катання на електричному скутері.

Також "Знай.uа" писав, що американське товариство боротьби з онкологією проводило дослідження, в ході яких з'ясувало, що щоденне споживання кофеїну може знизити ризик розвитку деяких видів раку. Однак цим медики не виключають можливого негативного впливу кави на інші органи.