Стало відомо, що за перші десять днів минулого року в Києві було зафіксовано 61 випадок захворювання на кір, з яких 49 - у дітей. Спалахи хвороби зареєстровані у 5 дошкільних і шкільних колективах, і один випадок у цирку "Кобзов", де захворів дорослий співробітник.

За статистикою КМДА, в Києві на початок року не вакциновані від кору близько 20% дітей у віці від року до 18 років. Тому міська влада прийняла рішення не пускати не щеплених від кору дітей столичні школи та дитсадки.

Крім того, тимчасово припинена робота цирку "Кобзов" з-за виявленого випадку захворювання на кір співробітника закладу. Варто зазначити, що випадки масового захворювання на кір були зафіксовані на початку 2019 року і в інших містах України - Одесі, Львові, Івано-Франківську тощо.

Причина епідемії кору в Україні – занадто велика кількість "відмовників". Адже переважна більшість хворих – це ті, хто не вакцинувався. Про це заявив член Асоціації сімейних лікарів Києва Юрій Зінчук.

Популярні новини зараз

Ніна Матвієнко приголомшила спогадами про дитинство і батьків: "Ненавиділа, говорила з могилами"

Не власник, а водій: копи розповіли водіям про нові правила на українських дорогах, готуйте документи

Аліна Гросу кардинально змінила зовнішність: "Ніби 10-річна дитина"

Володимир Остапчук з каблучкою з'явився на "Холостяку": "Продовжу відносини з тією, хто..."

Показати ще

За його словами, зараз країна змушена розплачуватися за цю недбалість.

"В окремих регіонах України вже можна вводити епідемічну обстановку. Тому що там перевищено поріг захворюваності на кір", – підкреслив Зінчук.

Фахівець також додав, що епідемічний поріг переступили західні регіони країни та Одеська область. При цьому дуже велика кількість хворих зафіксовано в столиці.

Нагадаємо, що в Україні з початку року від кору померло 6 осіб, а всього на кір захворіло 8,5 тис. осіб, з яких дві третини - діти.

Як повідомляв портал Знай.иа Міністерство охорони здоров'я України заявило, що не буде оголошувати епідемію кору країни. В Україні необхідно розширити доступ до вакцин від кору. Наразі є 1 млн вакцин по регіонах, а також майже 400 тис. доз на складах додатково.

Також портал Знай.иа писав, що грип атакував Закарпатті. Багато постраждали від нього, а симптоми проявляються у всіх приблизно однаково. Піднімається температура до 40, головний біль, іноді блювота.