Вченим вдалося розробити очні краплі з унікальними частинками, які можуть дозволити людині без спеціальних засобів бачити в темряві. Так, людина з допомогою крапель міг би розрізняти об'єкти в темряві завдяки тому, що бачив інфрачервоне світло.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідники з Медичної школи Массачусетського університету розробили наночастинки, які виконують роль крихітних датчиків. Частинки вловлюють інфрачервоні промені і дозволяють людям і тваринам знайти справжнє нічне бачення.
Унікальні частинки досить закапати в очі, як звичайні очні краплі. Наночастинки просочуються всередину очного яблука і потрапляють на рецептори сітківки, "прилипають" до них. Потім вони захоплюють невидимі інфрачервоні промені і перетворюють їх в короткі світлові хвилі видимого діапазону. Ці хвилі, в свою чергу, поглинаються нашими власними фоторецепторами. Таким чином, мозок отримує сигнал, ніби падає на сітківку звичайний видиме світло.
Ефективність даних унікальних наночастинок перевірили на експерименті з мишами. Після отримання дози наночастинок фоторецептори в очах мишей почали скорочувати інфрачервоні хвилі довжиною 980 нм до видимих 535 нм. Таким чином, невидиме інфрачервоне випромінювання стало перетворюватися в видимий зеленуватий світло, як у приладі нічного бачення. Під дією цього ефекту лабораторна миша була в стані без проблем пройти лабіринт з перешкодами в повній темряві.
Дивним є те, що наночастки не заважали тварині добре орієнтуватися і при яскравому освітленні. Єдиним побічним ефектом від крапель стало незначне помутніння рогівки. Цей ефект розсмоктався протягом тижня, а от здатність бачити в непроглядній темряві зберігалася протягом десяти тижнів.
Нагадаємо, як келих вина впливає на здоров'я літніх людей. Знайдена безпечна доза алкоголю.
Як повідомляв Знай. ua, Комаровський поставив крапку в суперечках про вакцинацію дітей від грипу. Відомий лікар дав корисні рекомендації батькам щодо вакцинації дітей.
Знай. ua писав, що в Україну через м'ясо тварин потрапив небезпечний вірус. Шість жителів міста Дергачі потрапили до лікарні з інфекцією сальмонельозу.