Зміна клімату і глобальне потепління може призвести до моменту надшвидкої народжуваності та стимулюватиме передчасні пологи. На думку вчених, такий варіант розвитку подій може негативно позначитися на здоров'ї дітей та їх розвиток.

Такі думки з'явилися в американських дослідників і британських вчених, які опублікували результати свого дослідження в журналі Springer Nature.

Вчені, Lenta
Вчені, Lenta

Так, вчені Алан Баррека (Каліфорнійський університет) і Джессамін Шаллер (Кембридж) взяли за основу дані про народжуваність і температурі в США в період між 1969 і 1988 роками, щоб з'ясувати, скільки недоношених дітей народжується в аномально спекотний період. Після аналізу близько 56 млн пологів вони дійшли висновку, що внаслідок температурних аномалій народжувалося 25 тисяч недоношених дітей на рік.

новонароджені
новонароджені

Популярні новини зараз
Головне за день 5 жовтня: деокупація Луганщини, мобілізація сліпих на росії, військовий облік жінок та кривавий ювілей путіна В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..." Українцям розповіли, чи готуватись до лютих морозів узимку: синоптики зробили помісячний прогноз
Показати ще

"Наявні дані свідчать про те, що тепловий вплив збільшує ризик пологів для вагітних. Прискорення пологів призводить до коротшого терміну вагітності, що пов'язано з подальшими наслідками для здоров'я та когнітивних функцій", - зазначають вчені.

Нагадаємо, чи варто прогрівати авто взимку: водіям дали кілька важливих порад.

Як повідомляв Знай.uа зима скасовується: в Одесі зацвіла сакура, чарівне відео аномалії влюбило в себе Україну.

Знай.uа писав, штрафи за "голі" шини: скільки доведеться викласти водіям взимку.