Біль у шиї може свідчити про серйозні проблеми, а не просто втому.

Іноді достатньо простої зміни звичок, але бувають ситуації, де зволікання небезпечне, пише "Medical News Today".

Часто причина — м’язове напруження після сну в незручній позі, тривалої роботи за комп’ютером або стресу. Болить під час руху? Ймовірно, причина саме в м’язах. Якщо ж виникає хрускіт, запаморочення чи біль віддає в плече — можливо, це остеохондроз або спондильоз.

Защемлення нерва дає різкий біль, оніміння, слабкість у пальцях. А от після падінь, аварій або неправильних вправ треба звертатися до лікаря негайно — це можуть бути травми хребців або зв’язок.

Спина, хребет / фото: Pixabay
Спина, хребет / фото: Pixabay

Популярні новини зараз
Вода, газ, світло та навіть вивіз сміття: українцям дозволили заощадити на комуналці 50% Борги перед ТЦК: яке майно заберуть в ухилянтів Пенсіонерам виплатять бонуси від держави: які гроші передбачені у 2025 році Масово полетять повістки: кого викличуть до ТЦК вже в травні
Показати ще

Серйознішим є стеноз, коли звужується хребтовий канал, або онкологія, яка супроводжується вузликами, схудненням, зміною голосу. Особливо небезпечний менінгіт - ригідність шиї, нудота, температура — ознаки, коли потрібна швидка.

У домашніх умовах допоможуть тепло, холод, ібупрофен або парацетамол, легке розтягування та ортопедична подушка. Слідкуйте за ергономікою - екран — на рівні очей, спина — рівна. Не тримайте телефон плечем, краще — гарнітура. І не забувайте про розминку щогодини.

Масаж, фото freepik
Масаж, фото freepik

До лікаря варто звернутися, якщо біль триває понад тиждень, заважає спати або з’явився після травми. У складних випадках потрібна МРТ, фізіотерапія чи навіть операція.

Біль — це сигнал. Не ігноруйте тіло — воно не жартує. Звичні рухи можуть рятувати спину, а уважність — життя.

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, чому болить спина і як собі допомогти: нейрохірург розкрив прості правила, які збережуть здоров'я.

Як зберегти рухливість суглобів: 5 простих вправ та всього 10 хвилин вашого часу - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, найкраща вправа для зняття напруги в попереку: біль піде дуже швидко і прийде полегшення.