У людей, які дотримуються певних моделей харчування, ризик передчасної смерті значно нижчий. Про це свідчать результати дослідження, проведеного науковцями Гарвардської медичної школи.

Дієта, харчування: фото doctorpiter
Дієта, харчування: фото doctorpiter

Дослідження показало, що рівень смертності знижується серед прихильників таких дієт:

  • у лакто-вегетаріанців – на 10%,
  • у веганів – на 15%,
  • у пескетаріанців (тих, хто не вживає м’яса, але їсть рибу) – на 19%.

Втім, найстабільніші та найвираженіші результати продемонструвала саме середземноморська система харчування. Особливо помітний ефект у жінок - у тих, хто дотримувався цього раціону, ризик смертності був нижчим аж на 23%.

Середземноморська дієта вважається однією з найвідоміших і найпопулярніших у світі. Вона не передбачає жорстких заборон чи суворих правил. Основний акцент зроблено на рослинній їжі - овочах, фруктах, бобових, горіхах, злакових. Як основне джерело жирів використовується оливкова олія.

Популярні новини зараз
ТЦК проводять нові "облави" – куди нагрянуть Українцям виплатять фінансову допомогу у серпні: хто та скільки може отримати Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні
Показати ще

Також дозволене помірне вживання риби, курятини, яєць, молочних продуктів і навіть червоного вина. А от червоне м’ясо рекомендується обмежити.

Жарке з картоплею та м'ясом, скріншот: Youtube
Жарке з картоплею та м'ясом, скріншот: Youtube

Велика перевага такої моделі харчування - в її гнучкості. Вона допускає поодинокі "читміли" - вживання умовно "шкідливої" їжі. Проте це не вважається зривом, а є частиною системи. Такий підхід знижує ризик відмови від дієти, сприяє формуванню здорового ставлення до їжі та дозволяє дотримуватись обраного типу харчування у довгостроковій перспективі.