Американські вчені з'ясували, що пацієнти, які страждають галюцинаціями та різноманітними припадками, напередодні проходили лікування, де основу медичних препаратів складали антибіотики. Про це повідомив відомий американський невролог Шамік Бхатачарьей для медичного журналу Neuron.

За словами науковця, більшість людей, які прийняли участь в дослідженнях страждали розладами психіки, галюцинаціями, неконтрольованими скороченнями м'язів через те, що їх лікування відбувалось із застосуванням практично всіх 12-ти основних груп антибіотиків. Відомо, що науковцям вдалося підтвердити факт взаємозв'язку антибіотиків та побічних наслідків від лікування ними щонайменше у 400 пацієнтів. Також дослідники з'ясували, що різні антибіотики по-різному впливають на психіку людей. І навіть такий примітивний антибіотик, як пеніцилін, здатен спровокувати в людини галюцинації.

Читати також: Вчені створили гнучкий смартфон - ReFlex (фото, відео)

Бхатачарьей також зауважив, що медики давно знали про згубний вплив антибіотиків, однак майже ніколи не висловлювались відкрито про небезпеку, адже досі довести, що антибіотики погано впливають на людський організм, не вдавалось нікому.