Міністерство юстиції США вирішило звернутися до суду, щоб змусити компанію Apple розблокувати ще 12 смартфонів. Поки не зазначається, в рамках яких саме справ вимагатимуть від виробника ґаджетів забезпечити доступ до даних телефонів.

Про це повідомляє Wall Street Jornal. Джерела видання лише розповіли, що ці справи не пов'язані з тероризмом. Зазначається, що прокуратура, як і у випадку з вимогою зламати iPhone терориста, посилається на закон "Про всі позовні заяви і постанови судів". Він вступив у дію 1789 року.

Раніше керівник Apple Тім Кук у зверненні до американських клієнтів компанії, наголосив, що наслідки цих вимог влади викликають серйозні побоювання. Якщо уряд, за його словами, зможе у суді обґрунтувати доступ до смартфонів, то влада отримає право доступу до даних будь-якого пристрою.

Читайте також: Facebook , Twitter та Apple об'єдналися проти спецслужб

Далі, за його словами, від Apple можуть вимагати створити програмне забезпечення для перехоплення повідомлень, доступу до фінансових даних та інформації про здоров'я користувача. Крім того, зможуть відстежувати місцезнаходження людини, або навіть отримати доступ до мікрофона та камери телефону.

Популярні новини зараз
ТЦК не зацікавить: хто не підлягає мобілізації у серпні Борги, арешти і виселення: українців попередили про наслідки реформи ЖКГ В Україні посилять мобілізацію чоловіків віком від 50 років – названі умови Нові правила мобілізації: хто з ухилянтів більше не сховається вдома
Показати ще

Нагадаємо, 16 лютого суд зобов'язав Apple зламати телефон Сіада Фарука, який причетний до вбивств 14 людей у Сан-Бернардіно в грудні 2015 року. Це має допомогти ФБР у розслідуванні. Глава Apple Тім Кук відмовився виконати вимогу суду, бо вважає, що влада ставить під загрозу безпеку клієнтів.