Азербайджан напередодні війни (фото)

поділитись
Як живе Азербайжан на передодні великої війни

[gallery]

У Нагірному Карабаху в ніч на суботу почалися запеклі бої. Вірменія заявляє про настання армії Азербайджану по всьому кордону з застосуванням артилерії, авіації і танків. У Баку стверджують про початок наступу після обстрілів житлових кварталів з вірменської сторони. Повідомляється про збиті вертольотах, підбиті танки і жертви серед мирного населення.

Привід для початку кровопролиття невідомий: Вірменія повідомляє про запобігання проникнення в Карабах розвідувально-диверсійної групи Азербайджану, сам же Азербайджан заявляє про аналогічні дії Вірменії.

Однією з негласних причин відновлення воєнних дій є намаганням розбагатів на видобутку нафти Азербайджану взяти реванш за поразку 20-річної давності у набагато біднішою Вірменії.

Портал Бірд ін флайт вирішив поцікавитись, як живе Азейрбайжан напередодні війни.

Дещо тут не змінюється протягом століть. Наприклад, як і 150 років тому, біля села Новхани пасе хазяйських овець пастух Ільшан. За свою роботу він отримує 400 манат ($ 260) на місяць.

Ільшан живе з дружиною і сином прямо на фермі, в маленькій кабінці без води і каналізації. Синові Адигезелю п'ять років, і на наступний рік він повинен піти у перший клас. Батьки поки не знають, як це зробити, адже до школи неблизький шлях.

Зростання ціни на нафту відчула на собі кожна з країн. Разом з цінами на нафту в Азербайжані відправився в круте піке курс маната. У Баку заради економії перестали включати нічне освітлення веж, а багато висоток так і залишилися недобудованими. Падає попит на предмети розкоші. Назавжди закриваються бутики на торговій вулиці столиці.

Очевидно, що Азербайджану належить змінюватися разом з кон'юнктурою світових цін на нафту, і ці зміни не будуть простими. Падіння економіки і курсу національної валюти вдарило по рівню життя азербайджанців.

У самому Баку є кілька районів, в які туристи зазвичай не заходять. Там багато років без дозволу влади і без документів люди селяться в одно- і двоповерхових нетрях "нахаловках".Життя всередині "нахаловки" нічим не нагадує про те, що поруч існують швидкісні розв'язки і хмарочоси.

Біля лавки м'ясника спокійно чекає своєї долі, поглядаючи в бік овочевого прилавка, стриножений баран.

Читайте также: 2,5 тис. українців "косять" від служби в армії

Азербайжан незвичайний та контрастний. Різнокольорові гори, химерні ландшафти, красиві водоспади, булькаючі вулканчики, старовинні споруди - краса природи, дарована цінителям неповторних краєвидів не залишать байдужим жодного туриста. Але разом з тим, бідність тут живе разом з багатством, буквально на сусідній вулиці. Зарплати низькі, рівень освіти також на не високому рівні. Але не дивлячись на усі ці проблеми жителі Азербайжану надзвичайно щирі та добрі. Вони вірять, що кровопролитна війна обійде їх стороною.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Азербайжан, війна
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
Німеччина і Франція узгодять заходи проти Росії
0
0
04:36 24.03.2018
Жорсткий вирок для підлітка
0
0
03:55 24.03.2018
Нападник заявляв, що належить до екстремістського угруповання "Ісламська держава"
0
0
20:26 23.03.2018