У Гвінеї через смертоносний вірус Ебола померло більше 10 тисяч осіб. Близько 25 тисяч місцевих мешканців заражені хворобою. Найбільше постраждалих зафіксовано в прибережних регіонах країни. В зв"язку з цим у Гвінеї оголошено надзвичаний стан.

"Закликаю всіх бути дуже оборежними. У країні оголошую надвичайний стан. Насьогодні найбільше жертв смертоносного вірусу зафіксовано у регіонах Ліберею, Сьєрра-Леона та Гвінею. Будь-який гвінеєць, який приховуватиме захворювання або перевозитиме тіло померлої людини через хворобу в якійсь інший регіон буде суворо покараний відповідно до закону. Це небезпечно для інших мешканців", - сказав Альфа Конде, президент Гвінеї.

За дослідженнями вчених вірус Еболи переносять тварини, а люди заражаються при контакті з виділеннями чи споживанні м"яса цих тварин. Перші ознаки захворюваності схожі на грип - головний біль, лихоманка, болі у горлі, у м"язах та суглобах. Потім з"являються блювота, висипи на животі та пронос. Перестають нормально працювати печінка та нирки. Починаються кровотечі з вух, носа, рота, очей або з внутрішніх органів. Насьогодні ліків та вакцин від цього вірусу немає. Хворому необхідно вчасно звернутися за допомогою до лікарів для отримання підтримувальної терапії, яка допоможе організму виробити імунітет і хворий почне одужувати.