Росія та іще три члени Ради безпеки ООН бойкотували обговорення питання про права людини в Криму.

Постійні члени Радбезу Організації Об'єднаних Націй Росія та Китай, а також члени РБ Венесуела і Ангола відмовилися брати участь у засіданні, на якому обговорювали питання про права людини в Криму, повідомляє newsru.com.

Росія вважає, що питання Криму є внутрішньою справою РФ, оскільки півострів - суб'єкт Російської Федерації.

Зустріч проводили з ініціативи Литви за так званою "формулою Аррія", яка передбачає участь не тільки членів Радбезу, але і запрошення представників інших відомств та організацій.

Російське представництво при ООН до початку зустрічі оголосило, що РФ не буде в ній брати участь, назвавши засідання "контрпродуктивним і провокаційним, що не входить в сферу компетенцій Ради Безпеки".

Популярні новини зараз

Дикі кабани заткнули за пояс банду наркодилерів: розкидали кокаїн на скажену суму по лісі

Не встигли відійти від грибів, як "Укрзалізниця" знову "потішила" пасажирів: "У всіх обман зору"

Тарзану й не снилося: Корольова злила архівне відео з Ніколаєвім, це треба бачити

Волочкова вийшла заміж: що відомо про обранця балерини

Показати ще

Постпред Литви при ООН Раймонда Мурмокайт заявила журналістам, коментуючи ситуацію: "Росія завжди дуже швидко виступає з критикою України, звинувачуючи її в порушенні прав людини, однак повністю ігнорує порушення прав людини під своїм контролем або управлінням".

Раніше повідомлялось, що на нараду запрошені всі країни - члени ООН, а не лише Ради Безпеки. Метою зустрічі - надати країнам можливість "отримати з перших рук інформацію про ситуацію в області прав людини і свободи ЗМІ, становище національних меншин, а також дізнатися про останні події в Криму і на сході України".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в річницю приєднання Криму до Росії опублікувала свою доповідь, в якій повідомила про численні порушення прав людини в республіці. Згідно зі звітом, багато критиків режиму викрадені і піддані тортурам, а нова влада не проводили публічних розслідувань таких випадків. Незалежна преса змушена мовчати, а у незадоволених є вибір: мовчати або покинути півострів, ішлося у доповіді.