Більше двох десятків дітей повернулись до Львова із Праги. Їм довірили право засвітити головну ялинку столиці Чехії. Батьки цих дітей загинули або зникли безвісти в зоні проведення АТО.

Про це повідомляє "24 канал".

Діти загиблих вояків привезли чехам колядки і щедрівки. Донька воїна АТО Олександра Назарчук розповіла, що діти колядували біля головної ялинки і їм було приємно, коли чехи плескали і прийняли їх рідних.

Діти з Львівської та Житомирської областей провели у Чехії 10 днів. Організаторами проекту "Допомагаємо Україні разом" виступили громадські організації, а підтримало їх посольство України і країн Євросоюзу. Списки родин військових підготували соціальні служби.

"У Празі ми побачили парламент, були в дуже великому зоопарку, аквапарку, ляльковому театрі. Ще грали в теренову гру, нам треба було знайти скарб", – поділилась донька бійця зі Львівщини Оля Клим.

Читайте також: АТОшники привітали Путіна з Новим роком (відео)

Вона та її мама Мирослава Клим втратили батька і чоловіка вже понад рік тому. Вони зізнаються, що ця поїздка їм необхідна була для того, аби трохи забутися від пережитого горя.

"Дуже гостинні люди нас зустріли, дуже українська громада там гуртується, всім, чим може помагає, навіть приходили, питали: що вам ще треба", - розповіла жінка

Вона наголосила, що тут вдалося відійти від накопиченого негативу.

Діти повертались додому не з пустими руками. Кожен з них отримав різдвяні подарунки.