Глобальне потепління загрожує затопленням восьми російським регіонам. У найближчі 50 років під водою можуть опинитися Архангельська й Мурманська області, Ямало-Ненецький округ, Красноярський край, Якутія і Республіка Комі.

За інформацією Znak.com, такий висновок зробили російські вчені спільно з колегами із Франції, Німеччини та Японії.

Провівши спостереження на різних міжнародних станціях за температурою вічномерзлого шару Арктики, науковці з'ясували, що за останні півстоліття показники суттєво змінилися. Якщо раніше температура становила близько -10 градусів, то до 2015 року вона підвищилася на п'ять градусів.

Якщо показник підніметься ще на чотири поділки, мерзлотний ґрунт розтане і все завалиться. Тож уже в найближчі 50 років перспективи, м'яко кажучи, невтішні. Вчені припускають, що це може статися й раніше, враховуючи те, що всі процеси зараз прискорюються.

За словами завідуючого лабораторією фізики клімату і навколишнього середовища УрФУ В'ячеслава Захарова, першими під удар потраплять регіони Західного Сибіру, оскільки там шар льоду найтонший. У випадку стрімкого танення льодовиків під водою опиняться всі міста Ямалу, а відповідно з ними – і вся нафтогазовидобувна інфраструктура.

Популярні новини зараз
Син мера Тимченка у Березані обізвав та вдарив військового, який приїхав з передової у відпустку додому:" Чуєш, ти, чучело" Жінка кілька років жила зі склянкою у сечовому міхурі: загралася під час інтиму, а потім думала, що інфекція Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Зараз колектив учених задіяний на розробці верифікованої моделі, що прогнозує зміни клімату арктичної частини Росії на найближчі 50 років. Очікується, що її розробка буде завершена до 2020 року.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", на думку експертів, глобальне потепління призведе до серйозних проблем у світовій економіці.