Верховний Суд США схвалив зміни до правових норм, які дозволять правоохоронним органам віддалено шукати комп'ютери по всьому світу.

Про це повідомляє ВВС.

Департамент юстиції США (DоJ) говорить, що подібна зміна була необхідною в століття цифрових технологій. Проте, групи захисників цифрових прав стверджують, що цей крок легалізує хакерські повноваження ФБР.

Раніше американські судді мали право схвалювати пошук лише в межах своєї юрисдикції, яка часто обмежувалася кількома країнами. Але DoJ хоче, щоб судді мали можливість видавати ордери на пошук віддалених комп'ютерів, розташованих в будь-якому місці, яке Сполучені Штати вважатимуть своєю юрисдикцією (включно з територіями інших країн).

Проблема в тому, що під віддаленим пошуком зазвичай мається на увазі в тому числі і отримання доступу до комп'ютера підозрюваного через Інтернет і дослідження даних, які містяться на ньому.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 6 червня: кому п'ятниця принесе скандали, а кому розслаблення Техогляд, апостиль та мобілізація: які зміни чекають на українців у червні Двохзонні електролічильники втратять сенс: споживачі можуть залишитися без 50% знижки Визнають непридатними: які хвороби звільняють від мобілізації
Показати ще

Читайте також:

Американця засудили до 10 років за шпигунство

Дана зміна в кримінально-процесуальному законодавстві поки ще може бути скасовано рішенням Конгресу США. Проте, якщо цього не станеться до 1-го грудня поточного року - нова поправка набуде чинності.