Іран планує наростити економічну могутність після зняття санкцій. У планах політиків вступити до Світової організації торгівлі. Про це розповів посол Ірану в Баку Мохсен Пакайін.

Другим завданням буде підключенню до проектів будівництва газопроводу Tаnap. Insider повідомляє, що Азербайджан сприятиме Тегерану в розвитку регіональних і транзитних проектів у сфері будівництва та видобутку нафти. Раніше іранські чиновники висловлювалися про плани збільшити експорт нафти в два рази до кінця року.

На світовому ринку в останні роки виникло два масштабних проекту по газопроводах - російський "Південний потік" і європейський Nabucco. Пізніше "Південний потік" було зупинено, проте з'явився новий проект - газопровід Tаnap, який будують Азербайджан з Туреччиною в обхід Росії. Близько 80 відсотків в новому проекті належить азербайджанцям. Транзит планують здійснювати з другої черги азербайджанського газового родовища Шах-Деніз.

Читайте також: Новий матеріал перетворить вуглекислий газ в біопаливо

Нагадаємо, що нещодавно з Ірану зняли санкції в обмін на зобов'язання розвитку ядерної програми виключно в мирних цілях.

Популярні новини зараз
ТЦК стане на заваді: що підготували 17-річним юнакам Збирайте документи: "Нафтогаз" додав споживачам паперової тяганини "Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
Показати ще