Італійський спеціаліст із нейрохірургії Серджо Канаверо розповів про свій план провести першу трансплантацію голови людини у 2017 році, пише New Scientist.

Свій проект вчений представив на конференції Американської Академії хірургів ортопедії та неврології, яка проходить в штаті Меріленд.

Пересадка голови розрахована в першу чергу на пацієнтів, у яких діагностували онкологічні захворювання, паралізованих, що страждають від захворювань рухових нейронів - наприклад, як Стівен Хокінг.

Метод Канаверо спирається на існуючі досягнення науки. Пересадку голови на тіло іншої мавпи провели ще в 1970-х роках: мавпа прожила дев'ять днів, однак її імунна система відторгла чужорідний орган.

Операцію хірург хоче провести у Лондоні. Донором нового тіла буде людина, що знаходиться в стані мозкової смерті. Після охолодження тіл реципієнта і донора, дуже гострим ножем дві голови відокремлять від хребта - одночасно. Після цього краї спинного мозку склеять неорганічним полімерним клеєм. З'єднають також судини та м'язи.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян показав, як снідає без Тоні Матвієнко: "Сам себе не з'їсть"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зістригла волосся і закохалася по вуха в орендованій сукні: "Яка тендітна"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Показати ще

Пацієнт залишатиметься у комі приблизно 4 тижні, щоб кровоносні судини і м'язи не рухалися, поки голова адаптується до нового тіла. Очікується, що після виходу з коми людина зможе рухатися, відчувати своє обличчя і навіть говорити "старим" голосом.

Хірург сподівається, що в найближчому майбутньому технології клонування дозволять старіючим жителям планети вирощувати нове здорове тіло з власної ДНК.