Експерти Bellingcat заявили про те, що в Україні воюють десятки тисяч росіян, однак в Міноборони Росії це заперечують.

Відповідну заяву опубліковано на офіційній сторінці Міноборони РФ в Facebook.

Відзначимо, експерти Bellingcat проаналізували різке зростання вручених в Росії бойових нагород у2014 і 2015 роках. Вони прийшли до висновку, що "швидше за все, в конфлікті на сході України брали участь або вносили в нього внесок десятки тисяч російських військовослужбовців. Свій звіт експерти опублікували 31 серпня.

У Міноборони РФ заявили, що названі в доповіді Bellingcat ордени і медалі вручаються не тільки за участь в бойових діях, а й за забезпечення безпеки (зокрема, зимових Олімпійських ігор в Сочі). Крім того, "за проведення контртерористичних операцій на Північному Кавказі, а також за участь у навчаннях і маневрах, за відмінні показники в бойовій підготовці, під час виконання військового, службового або громадянського обов'язку і при інших обставинах, пов'язаних з ризиком для життя".

Як уточнили в Міноборони РФ відносне збільшення кількості нагороджених військовослужбовців в 2014-2016 роках обумовлено, насправді, зростанням інтенсивності раптових перевірок боєготовності військ і інших заходів бойової підготовки в армії та на флоті.

Минобороны России комментирует публикацию «блогеров-расследователей» из Bellingcat: «С момента неслучайного появления в...

Posted by Ministry of Defence of the Russian Federation on Thursday, 8 September 2016

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", експерти міжнародної групи розслідувачів Bellingcat довели причетність РФ до авіаудару по Алеппо.