Ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX на мисі Канаверал вибухнула на стартовому майданчику №40 ввечері 1 вересня.

Про це повідомляє Naked Science

Стартувати SpaceX Falcon 9 мала 3 вересня. Незважаючи на те, що перша ступінь у ракети багаторазова, повторних польотів SpaceX поки не проводить. Аварійна ракета була вперше встановлена ​​на стартовому столі. У момент аварії на ній готувалася звичайна процедура статичних вогневих випробувань з "пропаленням" двигунів першого ступеня. Глава SpaceX Ілон Маск пояснив у Твіттері, що причиною катастрофи став бак рідкого кисню верхнього ступеня ракети, який був заповнений незадовго до початку тестів.

Жертв і травмованих потужним вибухом немає.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: небезпека для родин воїнів ЗСУ, українці масово повертаються з-за кордону, а окупанти здаються в полон Володимир Дантес показав, кому дарує квіти після розставання з Надею Дорофєєвою: "Хвилюючий момент" Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда" Надя Дорофєєва розкрила ім'я того, кого обожнює після розставання з Дантесом: "Як можна бути милотою?"
Показати ще

На ракеті був змонтований телекомунікаційний супутник Amos-6 вартістю майже 200 млн доларів, що належить ізраїльській компанії Spacecom, у якої Facebook орендував транспондери для забезпечення доступом в Інтернет деяких регіонів Африки. "Ми дуже розчаровані втратою, але залишаємося прихильні своїй місії підключати людей до Мережі в усьому світі", - заявив представник найбільшої соціальної мережі. Тепер, мабуть, реалізація цієї місії затримується й акції Spacecom стрімко впали вниз.

Через аварію зазнаватимуть збитків й інші компанії. Насамперед, телекомунікаційний супутниковий гігант Iridium, який вже у вересні мав за допомогою Falcon 9 відправити на орбіту перший з десятка апаратів зв'язку нового покоління.

Falcon 9 активно використовується для запусків супутників і стартів космічного корабля Dragon, який доставляє вантажі на МКС. До теперішнього моменту вона зробила 28 польотів, з яких лише один у червні 2015 року став аварійним. Поки ракета експлуатується "в одноразовому режимі", проте активно проходять випробування м'якої посадки першої ступені, яка в майбутньому стане багаторазовою, що знизить вартість використання носія.