Керівництво Латвії шукає захисту від агресивних дій Росії у військовій та інформаційній сферах через регіон Латгалія, розміщений поряд з російським кордоном, де переважну частину мешканців становлять росіяни.

Таку думку висловив посол України в Латвії Євген Перебийніс і додав, що латвійці цілком усвідомлюють, що Росія може вдатися в Латгалії до анексії територій за сценарієм українського Криму.

"Фактор російського впливу тут надзвичайно потужний. Наприклад, всім відомо про Латгалію, регіон в на сході Латвії, поряд з російським кордоном, де переважну частину мешканців становлять росіяни. Коли експерти розглядають можливі сценарії гібридної війни Росії проти Латвії, то Латгалія в них фігурує в першу чергу. Ситуацію в Латгалії часто порівнюють з Кримом. І певні схожі передумови там справді є", - повідомив Перебийніс для видання LB.ua.

За його словами, ситуація з російським впливом в Латвії набагато складніша, ніж в Литві чи Естонії: тут проживає близько 35% російськомовного населення. Проблема російської пропаганди в країні стоїть дуже гостро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Путін зазіхнув на "святая святих" Європи .