Роль США і Росії на Близькому Сході перебільшена. Навіть перемир'я в Сирії не врятує регіон від головної проблеми і не побудує фундамент для безпеки в регіоні. Про це заявив експерт з близькосхідної політики Євген Духович.

"Проблеми, які розкрили активність Ісламської Держави і проведена війна "всіх проти всіх" в Сирії, виявилися набагато глибші, ніж може здатися. Мова про багаторічне протистояння шиїтського Ірану і "оплоту сунітів" - Саудівської Аравії за право бути лідером сучасного мусульманського світу, право призначати правих і винуватих у конфліктах", - пише експерт у блозі на ресурсі Апостроф.

Духович зазначає, що суперечності між країнами останнім часом посилилися, що пов'язано зі зняттям санкцій з Ірану. У Ірану до Саудівської Аравії почастішали претензії по паломництву в Мекку, до головної мусульманської святині храму Кааба, адже в минулому році під час трагічних подій загинуло дві тисячі людей.

Експерт прогнозує в найближче десятиліття велику кількість терактів, наростання напруги і виникнення нових локальних конфліктів на Близькому Сході.

Знай повідомляв, що турецькі танки вторглися до Сирії.

Популярні новини зараз
Українцям виплатять компенсації за комунальні послуги: хто і скільки отримає Відключають повністю: вже з 26 листопада абоненти "Київстар" будуть без інтернету, кого торкнеться "Светр не врятує": українцям радять готуватися до зими без опалення, що робити, якщо ТЕЦ зупиняться В українських містах можуть оголосити евакуацію людей: до чого готуватися
Показати ще