Професор з нацбезпеки США Ден Ґурей упевнений, що Росія не готова до затяжного конфлікту в Україні. Відтак, її можна зупинити п'ятьма основними кроками, які має зробити НАТО.

На думку Ґурея, зараз Росія є дуже слабкою практично у всіх відношеннях: економічному, політичному, демографічному та військовому. Тому НАТО слід діяти рішуче й скористатися цим становищем, доки РФ не наростила свої "військові м'язи".

Для цього професор радить НАТО вдатися до таких основних кроків: 1) суттєвого посилення розвідки НАТО; 2) нарощення сил повітряних військ; 3) створення інтегрованої системи протиракетної оборони (ПРО); 4) відновлення електронного озброєння; 5) осучаснення ядерної зброї та перегляду доктрини її використання в США та НАТО.

"Росія не може воювати в масштабному та довготривалому військовому конфлікті. Вона також не може витримати обмін ядерними ударами. Відтак, Москві треба дати зрозуміти, що вона не матиме легкої та дешевої військової перемоги", - повідомив Ґурей для видання "Голос Америки".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна готова відповісти Росії масштабним наступом на Донбасі.