Національне управління з ядерної безпеки США санкціонувало перехід до інженерної стадії виробництва модернізованої версії атомної бомби B61-12.

Про це йдеться в повідомленні управління з ядерної безпеки США.

У 2020 році планується випуск першої модернізованої версії боєголовки. Потім почнеться масовий випуск бомб.

Боєголовку B61-12 буде виготовлено ​​з сучасних компонентів, завдяки чому термін її роботи збільшиться на 20 років.

"Сьогодні в бомбах серії B61 використовуються найстаріші компоненти в армії США", - розповів глава управління Френк Клоц.

Популярні новини зараз
Син Софії Ротару повідомив про трагічну втрату: пішла з життя Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"
Показати ще

За його словами, бомба серії B61 є основною термоядерною зброєю стратегічних ядерних сил США. Перша її модифікацію було розроблено в 1963 році. У 1994 році було розроблено 11-ту модифікацію та прийнято на озброєння в 1997 році.

Очікується, що 12-а модифікація боєголовки замінить моделі B61-3, -5, -7 і 10, які нині перебувають на озброєнні.

На думку глави міністерства енергетики Ернеста Моніца, прийняття на озброєння нової бомби дозволить припинити використання в ядерному арсеналі США моделі бомби потужністю більше однієї мегатонни.

Раніше повідомлялось, що Національне управління з ядерної безпеки (NNSA) і Військово-повітряні сили США завершили останній, третій етап спільних випробувань модернізованої атомної бомби B61-12.