США вже не є найбільш конкурентоспроможною економікою світу. Це показало дослідження Швейцарської школи бізнесу IMD.

У рейтингу 2016 року в першу десятку входять китайський Гонконг, Швейцарія, США, Сінгапур, Швеція, Данія, Ірландія, Нідерланди, Норвегія і Канада, – передає "Укрінформ" з посиланням на IMD.

"Сполучені Штати поступилися своїм статусом лідера, потужності їх економіки вже недостатньо, щоб утриматися у верхній частині престижного світового рейтингу конкурентоспроможності, який вони очолювали протягом останніх трьох років", – говорить директор IMD World Competitiveness Center Артуро Бріс. За його словами, США як і раніше мають найкращі економічні показники у світі, але є багато інших чинників, які враховуються при оцінці конкурентоспроможності.

У ТОП-10 входять шість європейських країн, проте Німеччина змістилася з 10-го рядка минулого року на 12-й. При цьому ще в 2014-му ФРН посідала 6-е місце. Однією з причин такої ситуації експерти називають податкову політику держави.

Читайте також Радник з НАТО розповів, як зупинити агресію Росії

Популярні новини зараз
Українців штрафуватимуть за готівку: готуйтесь викласти 17 тисяч Гороскоп на сьогодні, 7 червня: спокуси тельців, сварки терезів і плани водоліїв Три категорії пенсіонерів отримають надбавки до дня народження: кому та скільки виплатять ПриватБанк виплатить 5000 гривень: як отримати гроші на картку
Показати ще

IMD складає свій рейтинг щороку з 1989 року на основі врахування 342 критеріїв. Відзначимо, що загальною тенденцією цього року стало зниження показників азіатських економік і різке поліпшення таких у країн східної Європи. Україна посідає у списку з 61 держави 59-е місце, поліпшивши на одну позицію свій минулорічний показник. Нижче – тільки Монголія і Венесуела.