Британія нині займає друге місце в списку найбільших торговців зброєю в світі після США.

Про це повідомляє The Independent.

За останні 10 років Сполучене Королівство продало більше зброї, ніж Росія, Китай чи Франція і тільки Сполученим Штатам вдалося його випередити.

Починаючи з 2010 року дві третини виробленого в Сполученому Королівстві зброї було продано країнам Близького Сходу, де нестабільність збільшує загрозу терористичних нападів по всьому західному світу.

Міністри, відповідальні за видачу експортних ліцензій незадоволені таким станом речей і стверджують, що вони відкликали дозвіл на експорт оборонного обладнання в Україну та Росію.

Однак уряд не забороняє продаж зброї таким репресивним режимам, як у Саудівській Аравії. Європарламент і Міжнародний комітет із розвитку Палати громад вимагають припинити експорт до автократичних країн, але у Великобританії говорять, що не бачать доказів військових злочинів із боку Саудівської Аравії.

Газета "The Independent" спільно з організацією "Кампанія проти торгівлі зброєю" (Campaign Against the Arms Trade) встановили, що в період з 2010 по 2015 рік було видано ліцензій на суму 10 мільярдів фунтів стерлінгів "невільним" (за версією організації Freedom House) режимам, включаючи Китай, Оман, Туркменію та Об'єднані Арабські Емірати.

Крім того, на 7,9 мільярда фунтів стерлінгів - до країн з найбільшою кількістю порушень в області прав людини (за версією Міністерства закордонних справ Великобританії). Саудовсой Аравії, наприклад, продавалися бомби, ракети, винищувачі, Ізраїль отримав безпілотники і апаратуру для наведення на ціль, а Бахрейну були поставлені кулемети.