У Кремлі поки не вирішили, чи вбити 50 тисяч диких кабанів, які є переносниками африканської чуми свиней (АЧС), чи ні.

Це питання було одним з головних на нараді у президента РФ Володимира Путіна, яке відбулося в середу, пишуть російські ЗМІ.

Вперше проблема АЧС піднялася місяць тому на зустрічі президента з аграріями в Тверській області. Тоді глава національної м'ясної асоціації Сергій Юшин заклинав президента дозволити відстріл диких кабанів, які є основними переносниками небезпечного захворювання.

Потім про вірус говорили на Східному економічному форумі - підприємці скаржилися, що через погану епідеміологічну ситуацію не можуть поставляти свинину в Китай.

Як з'ясувалося на вчорашньому засіданні, в уряду досі немає конкретного плану дій, щодо цього питання.

Популярні новини зараз

Пенсіонери зможуть освоїти діджитал-професії: бабуся створить сайт, а дідусь налаштує рекламу

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Арсен Мірзоян показав на кого схожа його маленька Ніна: "Як дві краплі"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Один із заходів стосується заборони на розведення свиней в особистих підсобних господарствах, де тварини часто утримуються в антисанітарних умовах. Замість свиней селянам, за словами віце-прем'єра Аркадія Дворковича, запропонують розводити "інших сільськогосподарських тварин, які також можуть приносити дохід".

Відносно ж знищення диких кабанів, якого вимагають свинарі, то, на думку чиновників, на цей крок можна піти в ряді регіонів Центральної Росії, де зараз лютує АЧС, а також на прикордонних територіях, щоб в РФ з України і Прибалтики не перебігали чужі заразні звірі.

Так, запропонована норма - одна особина на 2 тисячі га, там, де присутня АЧС, і одна особина на 4 тисячі га, де є ризики.

Однак глава Мінсільгоспу РФ Олександр Ткачов запропонував йти по більш радикальному шляху і платити за кожного вбитого кабана, особливо за свиноматку.

За його словами, влада повинна раз і назавжди вирішити, що їм дорожче - "економіка нашої країни" або "50 тисяч поголів'я у вигляді кабанів".

Відповіді на це питання Володимир Путін чекає від уряду до кінця вересня.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", епідеміологи зафіксували випадки захворювання на африканську чуму свиней в Дергачівському та Харківському районах.