Командувачем Сухопутних військ Канади невдовзі призначать етнічного українця. Керуватиме ними генерал-майор Пол (Павло) Винник. Крім того він отримає підвищення у званні – генерал-лейтенант.

Про це повідомляє "Укрінформ". Звання генерал-лейтенанта є другим по старшинству у Збройних силах Канади. Але поки не зазначається точна дата призначення Винника на нову посаду.

Наразі генерал-майор з українським корінням очолює канадську воєнну розвідку. Винник має освіту військового інженера. У лавах ЗС Канади він служить із 1981 року. Винник у 2009 брав участь у війні в Афганістані. Він був у складі Багатонаціонального командування безпеки на посаді помічника командувача. Українець відповідав за формування афганського міністерства оборони та національної армії.

Читайте також: Винищувачі НАТО перехоплювали військові літаки РФ понад 400 разів

Призначення Винника стане найвищим досягненням українських канадців у Сухопутних військах Канади. Водночас три члени української громади отримували найстарше генеральське звання. Вони несли службу у військово-повітряних силах.

Нагадаємо, за індексом Global Firepower Канада займає 14 місце в рейтингу вогневої потужності. При розрахунку береться до уваги кількість військової техніки та військовослужбовців.