Крадіжка невеликої кількості їжі для порятунку від голоду - більш не є злочином. Таке рішення постановив Верховний суд Італії.

Про це повідомляє ВВС.

Відповідний прецедент з'явився в судовій системі Італії після того, як судді зняли звинувачення з Романа Острякова, який вкрав сир і сосиски загальною вартістю 4 євро з супермаркету.

Остряков - безхатченко українського походження, взяв їжу "зіткнувшись з безпосередньою і нагальною потребою харчування". У зв'язку з цим, такі дії не можуть бути класифіковані, як злочин, йдеться у постанові.

Нагадаємо, що Романа Острякова затримали в 2011 році, коли один з клієнтів супермаркету повідомив охоронцю магазину, що Остряков намагається вийти із закладу з двома шматочками сиру і упаковкою сосисок в кишені, при цьому заплативши тільки за хлібні палички.

Популярні новини зараз
Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Від 7,70 гривні за куб: українцям показали тарифи на газ у жовтні Хаял Алекперов з "Битви екстрасенсів" розповів про свою тривогу на рахунок війни: "Побачив Ісуса, який ходить Майданом" Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати
Показати ще

У 2015 році Романа Острякова засудили за крадіжку до 6 місяців в'язниці і штрафу 100 євро.

Проте, його справа була направлена ​​на апеляцію на підставі того, що звинувачення мало бути пом'якшено до "спроби крадіжки", оскільки Остряков ще не встиг вийти з супермаркету, коли його затримали.

У підсумку, Верховний касаційний суд Італії, який оперує виключно буквою закону, а не обставинами справи, виніс остаточне рішення, яке повністю скасувало звинувачення. Відповідно до нього, крадіжка невеликої кількості їжі, для втамування життєвої потреби, не може вважатися злочином.

"Стан відповідача та обставини, за яких було вчинено "захоплення " товарів доводять, що він заволодів цією невеликою кількістю їжі в умовах крайньої і суттєвої потреби в харчуванні, діючи, таким чином, в стані необхідності", - написано в рішенні суду.