Європейська рада ухвалила політичне рішення щодо продовження секторальних економічних санкції проти Росії щонайменше до кінця поточного року.

Про це повідомляється в опублікованому рішенні Ради ЄС.

Головна новина міститься в другому пункті вищезазначеного рішення. Всупереч заявам значної кількості лідерів певних європейських країн політичне рішення про продовження санкційного режиму як мінімум до кінця 2015 року, зрештою було ухвалене. Раніше вони заявляли, що не мають наміру продовжувати санкції.

Хоча рішення саміту ЄС не є юридично зобов'язуючим та ще "має бути підтвердженим". Однак це не несе ніякої загрози "зриву санкцій"

Будь-які рішення саміту, згідно з процедурою Європейського союзу, мають бути підтверджені Радою ЄС.

Популярні новини зараз

Колишня медик ЗСУ благає врятувати їй життя: працювала на передовій, допомагала бійцям "Айдару"

Яке свято 15 листопада: чого не можна робити в цей день

Заворотнюк втратила останній шанс на порятунок, "Моїй прекрасній няні" радять готуватися до найгіршого

В окупованому Криму катастрофа: страшна стихія накрила півострів, тисячі людей в небезпеці

Показати ще

Не несе ніякої небезпеки і відкладання даного рішення на "декілька місяців". Так, як терміни дії вже введених економічних санкції закінчується лише наприкінці липня. Саме тому немає якихось мотивів, що поспішати з їх продовженням.

Важливими є також й інші пункти рішення прийнятих Європейської ради. Зокрема, вона "визнала зусилля уряду в питанні проведення реформ". Це перший публічний аргумент на користь уряду Арсенія Яценюка. До цього часу офіційний Брюссель виступав переважно лише з критикою щодо недостатньої швидкості реформ.

Тепер вже і Євросоюз на офіційному рівні визнав існування проблеми російської пропагандистської машини та її впливу.

На боротьбу з цією складовою "гібридної війни" відтепер будуть спрямовуватись значні зусилля та кошти з боку країн Європи.