У Європейській комісії підготували нові "справедливі" пропозиції для прийому біженців. Вони основані на квотному розподілі серед країн-членів ЄС. За відмову від прийому держава має сплатити 250 тисяч євро.

Про це повідомляє видання DW. Це нововведення має зменшити навантаження на держави, до яких прибуває найбільше мігрантів - Грецію та Італію. Єврокомісія пропонує реформувати так звану Дублінську систему з надання політичного притулку в ЄС й запровадити новий "справедливий механізм" розподілу біженців.

Зазначається, що кожна з країн Євросоюзу отримає свою квоту на розміщення біженців. Її розрахують за кількістю населення та рівнем розвитку економіки. Якщо якась з країн розмістить у себе біженців на 50% більше за норму, то вона зможе перемістити їх в іншу державу Євросоюзу.

Читайте також: 80 тисяч людей примусово евакуюють у Канаді

Буде можливість відмовитися від прийому біженців, але в такому разі вони заплатять штраф у розмірі 250 тисяч за кожного шукача притулку. Ці гроші перерахують тій країні, яка погодиться на їх утримання.

Але з нововведеннями не погодились країни Східної Європи. Польща, Чехія та Угорщина, виступили категорично проти. Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак сказав, що це порушує права держав-членів ЄС. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав нову систему "шантажем".

Нагадаємо, у вересні минулого року ЄС ухвалив рішення про розподіл 160 тисяч біженців. Вони прибули із країн Близького Сходу, Африки і Азії.