20-річну Єлизавету Лісіцину з російського міста Іваново звинуватили в екстремізмі за перепост в соцмережах "Звернення українців". Вирок призначений на 12 березня.

Дівчина передрукувала звернення зі спільноти "Anarcho news", де не було вказано, що в оригіналі це було звернення "Правого сектора". У ФСБ порахували це публічними закликами до здійснення екстремістської діяльності.

"Прокурор попросив для Єлизавети 100-тисячний штраф (це 36 тис. грн.). Дівчина на 6-му місяці вагітності", - пояснив нам громадський активіст із Москви Володимир Акименко. Він був присутній на судовому засіданні.

"Звинувачення будується виключно на фантазії слідчого, ніяких достовірних доказів не надано, слідчої психолого-лінгвістичної експертиза, на мій погляд, проводилася під контролем слідства. Також, ні самі співробітники ФСБ, ні якийсь інший державний орган не попросив мене видалити цей репост, вони не намагалися заблокувати мій акаунт, а значить, вони самі розуміють, що ніякої реальної загрози ні репост, ні моя сторінка в соцмережі не уявляють. Вся інформація на моїй сторінці розміщується для обговорення, повідомлення інформації, а не для призову кого або до чого", - говорить Єлизавета.

Активісти закликають москвичів приїхати на суд і підтримати дівчину. "Аналогічна справа розглядається в суді Челябінська проти вченого Костянтина Жаринова. Він теж розмістив "Звернення "Правого сектора" до народів Росії", - розповів нам москвич.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Бігус заявив, що надав неправдиву інформацію про знайдені у Ківи золоті злитки

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Показати ще

Єлизавета розповіла "Знай", що репост "звернення" зробила рік тому – 2 березня. "15 березня 2014 до мене на квартиру, на якій я на той момент проживала, прийшли співробітники ФСБ з дозволом на обшук. Вилучили техніку - мій ноутбук, дві флешки, мп3плеер, мобільний телефон, планшет чоловіка, його мп3плеер і usb-модем, знімний жорсткий диск сусіда по квартирі і його usb-модем. Сказали, що на моїй сторінці в соцмережах вони виявили повідомлення, яке підпадає під статтю", - додає росіянка.

Після обшуку її відвезли в управління, там радили написати явку з повинною. "Я відмовилася, домоглася дзвінка друзям, відмовилася від дачі показань згідно Конституції. До кінця серпня я перебувала в статусі свідка, після стала підозрюваною. 10 січня 2015 мені пред'явили звинувачення", - каже дівчина.

Також, "фсбшники" почали тиснути на знайомих "екстремістки". Прийшли на роботу, там відразу задумались про звільнення. "Приходили на старе місце роботи за характеристикою, я в цей час була на лікарняному. Звільнилася я пізніше, сама. Після пред'явлення обвинувачення багато час стало йти на вивчення матеріалів кримінальної справи, спілкування з журналістами і підготовку до судових засідань. Не скажу, що я сумую, моральна підтримка з боку друзів і близьких сильна", - не сумує Єлизавета.

Новина викликала бурхливе обговорення в інтернеті. "За репост - штраф, за пост - термін", - пише Оксана Вітер. "Можна ще за перегляди роликів штрафувати, є ж напевно технологія якась відстежування", - додає Вадим Гордєєв.