Біографія
Олександр Олександрович Мережко народився 14 лютого 1971 року в місті Бобринець, що знаходиться в Кіровоградській області.
Знак Зодіаку: Водолій;
Народився в рік Металевого Кабана;
Національність: українець;
Віросповідання: православний;
Розмовляє російською, українською, англійською, польською
Чому один з найвпливовіших парламентаріїв України заявив, що наша країна повинна платити компенсації жертвам Голодомору? Чи правда, що член Тристоронньої групи з питань врегулювання на Донбасі закликав визнати незалежність інших невизнаних республік? - Відповіді - в цій статті.
Сім'я
Про особисте життя політика відомо не так вже й багато. Згідно з офіційними даними, Мережко перебуває у шлюбі. Дружина Олександра - Вікторія Уліганець. Дружина відома як успішна юристка. Має дипломи Ужгородського національного університету та Києво-Могилянської академії. Також проходила навчання в Центрально-Європейському коледжі в Скалице (Словаччина). Уліганець - практикуюча юристка. Займається проблемами трудового, підприємницького і цивільного права. Є науковим співробітником Інституту держави і права імені Корецького.
Освіта
Мережко - один з найосвіченіших політиків сучасної України. У 1994 році отримує диплом Інституту міжнародних відносин в Київському університеті імені Шевченка. Також проходить навчання в університеті Денвера (США).
У 1996 році закінчує аспірантуру Інституту міжнародних відносин при КНУ. Стає кандидатом міжнародного права. Пізніше отримує ступінь доктора наук.
За роки наукової кар'єри Мережко пройшов безліч стажувань, в тому числі, - в Інституті Гаррімана, Інституті Вудро Вільсона і багатьох інших.
Кар'єра і бізнес
В офіційній біографії вченого і політика зазначено, що кар'єру він почав в 1997 році. Перше місце роботи - Денверський університет. У вузі викладав курс міжнародного права.
У 1997 році стає доцентом і заступником завідувача кафедри зовнішньої політики Дипломатичної академії України. У 1998 році стає асистентом і доцентом Інституту міжнародних відносин при Київському національному університеті імені Шевченка. У 2000 році займає місце викладача в Школі права Дикинсона.
У 2001 році Олександр Олександрович стає доцентом і професором Інституту міжнародних відносин.
У 2005 році Мережко підпорядковується ще одна кар'єрна сходинка. Він стає професором відразу ж двох вузів - Університету економіки та права Крок і Католицького Люблінського університету.
У 2011 році отримує звання професора Національного транспортного університету і Академії імені Анджея Фрича Моджевського.
Крім того, в біографії Мережко є ще кілька професорських звань: в Казахстансько-Британському технічному університеті, Університеті міжнародного бізнесу, Університету державної фіскальної служби і Глобального університету імені Джиндала в Індії.
Мережко - плідний автор. Є автором 15 монографій і 15 наукових статей.
Політичну кар'єру Мережко починає в 2019 році. Тоді вступає в партію Слуга народу і проходить по її списку до Верховної Ради України.
На даний момент Олександр Олександрович Мережко більшою мірою відомий в якості віце-презіента ПАРЄ і заступника глави делегації для участі в Тристоронньої контактній групі.
На початку 2020 року Мережко стає головою Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики, змінивши скандального Богдана Єременко.
За довгі роки кар'єри удостоєний безлічі нагород: премії імені Шевченка, відзнаки Союзу юристів України та багатьох інших.
Вчений і політик є забезпеченою людиною. Декларація депутата має дані про те, що він має дві квартири в Києві і одну в Польщі. Авто на момент подачі декларації у Мережко не було. Викладацькою діяльністю він до моменту приходу в політику заробляв трохи менше 1 мільйона гривень на рік.
Компромат і чутки
Мережко запам'ятався в науковому співтоваристві, а також в політичних колах багатьма скандальними тезами.
Зокрема, в своїй статті Хто відповідальний за Голодомор в Україні він зазначив, що компенсацію збитків жертвам геноциду та їх родичам має виплачувати українська держава. Як приклад правильності своєї теорії, він послався на геноцид індіанців в США.
Також в своїй праці Сон розуму: український націоналізм, як ідеологія, Мережко зазначив, що українські націоналісти використовують відну мову як інструмент для репресій і пригнічення представників інших культур і національностей.
Скандально прославився Мережко і своєю роботою Марксофобія, в якій він зазначає, що відкидання ідеї німецького філософа є ознакою авторитарної особистості і прирівнюється до самокастраціі.
Спірними виглядають позиції Мережко з приводу причин російсько-грузинської війни 2008 року. Агресором у цьому конфлікті він вважає саме Грузію, визнає легітимність уряду Південної Осетії від відзначає, що Україна повинна визнати невизнані республіки: Косово, Абхазії та Осетії.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на сторінку депутата в соціальній мережі Фейсбук.