Вибори в Україні 2019: новини, дати, перший і другий тур і кандидати в президенти

Новини

Комаровський шокував українців заявою про Зеленського: "Будь ласка, потерпіть"

Комаровський зазначив, що дружить із Зеленським десять років

Гриценко пояснив ганебний провал Порошенка на виборах: рахунок баскетбольний, нищівний

Гриценко висловився про результати виборів в Україні
Володимир Соловйов

Головний рупор Кремля закликав не визнавати вибори в Україні

Головний пропагандист Кремля вирішив "підлизати" Путіну

Зеленський розповів про своє ставлення до мовного питання

Володимир Зеленський розповів, що буде з українською мовою після його інавгурації

Зеленський шокував українців одразу після перемоги: Донбас, війна, Квартал 95

Так, він зазначив, що чинний президент Петро Порошенко запропонував йому допомогу і якщо вона знадобиться — "я подзвоню

Всього на вибори в Україні 2019 зареєструвалося 44 учасники - це рекорд за всю історію незалежної країни. І це далеко не все найцікавіше. Ми будемо тримати вас в курсі останніх новин, показувати найновіший рейтинг кандидатів, їх повний список, останні новини, всі самі найважливіші поради з приводу виборів, коли буде перший і другий тур виборів і якого числа варто чекати остаточні результати.

Реєстрація кандидатів у президенти України завершився 8 лютого 2018 року, на той момент всього пройшло реєстрацію 44 кандидата, але в наступному місяці 5 з них відсіялися і у виборах президента братиме участь тільки 39 із них. Всього ж в ЦВК подали документи 91 осіб, 47 з яких майже одразу отримали відмову. Опитування і прогнози показали, що явка виборців буде варіювати приблизно в 50-60 відсоткової позначки. Екзит-поли показують, що нинішній президент зараз втратив лідируючі позиції і інші кандидати отримують досить високі відсотки від опитаних.

Лідирує на даний момент Володимир Зеленський, але політологи відзначають, що все може змінитися дуже швидко, тим більше, що, відрив становить від 5 до 7 відсотків. Навряд чи можна буде сказати, хто переможе на виборах одразу в першому турі, за станом на 19 березня ніхто з кандидатів не отримав більше 30% голосів, а закон говорить, що для перемоги в першому турі потрібно не менше 50%. Статистика показує, що лише 2 рази за всю історію незалежної України вистачило лише одного туру для того, щоб відразу вибрати президента країни. Це, до речі трапилося і на минулих виборах в 2014-му році.

Дата другого туру в якому і оберуть президента країни буде залежати від підрахунку голосів першого туру, але експерти кажуть, що приблизно це буде 21 квітня. Вся передвиборча агітація традиційно закінчується за день до голосування, щоб виборці могли з чистою головою підійти до свого вибору. Нагадаємо, що президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня 2019 року.