Як ми знаємо, на порядку денному доблесної Верховної Ради України, працівники якої нарешті вийшли з періоду «літнього байдикування», цілком очікувано виникла ціла низка життєво важливих для нормального функціонування країни питань. Серед іншого, нам із вами пощастило жити напередодні, напевно, найголовнішої реформи соціальної сфери - ймовірного істотного перетворення пенсійної системи.

У зв'язку з цим, непогано було б дізнатися кілька подробиць про особу того, хто, за ідеєю, захищатиме інтереси українців. Справа в тому, що цим «поборником справедливості» виступить ніхто інший, як Андрій Рева - міністр соціальної політики і людина, яка вважає, що наші співвітчизники надто багато їдять.

8-а хвилина - хвилина слави

Якщо хтось не знає або не пам'ятає, чому міністр Рева був практично офіційно визнаний «дієтологом», - нагадуємо. Не далі як на початку серпня, будучи запрошеним високопоставленим гостем одного з інформаційних ток-шоу, відповідаючи на критику з боку ведучих, мовляв, українці стали менше купувати продуктів харчування (читай - менше їсти), міністр Рева, мабуть, як і личить чиновнику його рангу, «елегантно» повів розмову в іншу площину. Розповівши сумну історію свого батька, він зробив висновок, що українці просто дуже сильно люблять їжу. Ось і купують її «на всі», ну, або майже на всі - на половину доходу сім'ї.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки "Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

Ще й дорікнув навздогін, мовляв, німці, за умови аналогічної вартості продуктів харчування, витрачають на їжу лише 14% свого доходу. Маніпуляція з цифрами вийшла красива. Особливо враховуючи, що в рівнянні була присутня одна упущена величина - розмір заробітної плати, який у тих самих жителів ФРН акурат у 10 разів вищий. З огляду на ці розрахунки, виходить, що наші співвітчизники не те щоб навіть їдять не більше своїх німецьких «колег», вони поглинають провіанту рівно втричі менше.

«На денці»

Після цієї заяви міністра інтернет вибухнув бурею тонких коментарів щодо інтелектуальних здібностей згаданого вище високопоставленого спікера. Однак, сам Рева, по суті, не винен.

А річ у чому...

Річ у тому, що ми маємо справу з типовим політруком (у 1987 році Андрій Рева закінчив Ленінградське вище військово-політичне училище), який ще й за спеціальністю в Радянській армії (заступник командира з політичних питань) встиг попрацювати. Іншими словами, говорити нісенітниці з серйозним обличчям - йому не звикати.

Пізнання про голодомор і історичну «прихильність українців до їжі» він отримав трохи пізніше - в той час, коли працював учителем історії у 27-й вінницькій школі (до середини 90-х). Після цього він перейшов до профспілки (ще одна організація, яка, так вже склалося, завжди виконувала лише номінальну функцію), де боровся за права вчителів.

Але ж так ефективно боровся, що став заступником міського голови (з 1998-го по 2000-й). Після цього, власне, і почалася його «соціальна» кар'єра. До 2005 року він працював у міському управлінні соціального захисту, роздаючи матеріальну допомогу та квартири «черговикам». З 2005-го і поки не став міністром, Рева працював заступником Вінницького міського голови, де, як не складно зрозуміти, він і познайомився з нинішнім прем'єром Гройсманом, який з 2006-го по 2014-й був начальником Реви.

Мабуть, після цього співробітництва, коли на порядку денному у нинішнього глави уряду постало питання про те, хто б міг очолити напрямок соціального захисту всієї України, змінивши на цій посаді спритного попередника Павла Розенка, - довго думати не довелося.

Тим більше, що людина-Рева – вже був перевірений: вміє красиво говорити, знає історію, ще й англійською зі словником читає і перекладає.

Міністр на зарплаті

Але найголовніша характеристика нинішнього міністра соцполітики, очевидно, полягає в тому, що людина-Рева вміє жити на одну зарплату, а це значить, що його важко буде спіймати на «корупції». Щоправда, для цього і зарплату йому доводиться платити чималу.

Згідно з декларацією за 2015 рік, Андрій Рева отримав 168 635 гривень зарплати від Вінницького міськвиконкому і 140 601 гривню від Мінсоцполітики. З нерухомості у нього була лише 64-метрова квартира в Вінниці (у власності від 30.09.1999) з рівною часткою володіння на 4 громадян і земельна ділянка на 571 квадратний метр (у власності матері-пенсіонерки).

У наступному 2016 році Рева заробив ще 341 303 гривні від Мінсоцполітики і 144 627 гривень від виконкому.

На цьому його апетит, очевидно, тільки розігрався. 28.07.2017 він подає уточнення до податкової декларації із зазначенням 102 821 гривні зарплати від Мінсоцполітики. Тієї самої зарплати, про яку, після його заяви про надмірну любов українців до їжі, розповіли ЗМІ. Тієї самої зарплати, до складу якої безпосередньої «заробітної плати» увійшло всього 4 571 гривня. Решта - надбавка за вислугу років - 2 285 гривень, надбавка за роботу з секретними документами - 914 гривень, надбавка за інтенсивність праці - 4 571 гривня, індексація - 106 гривень, за відрядження - 9 736 гривень, премія - 4 571 гривня, відпускні - 27 381 гривня і, увага, 48 682 гривні матеріальної допомоги на оздоровлення. Ця сума, до речі, типовий «трюк» працівника профкому, що дозволяє розділити «надлишки» бюджету.

Ще одне доповнення до податкової декларації Реви з'явилося зовсім нещодавно - 03.09.2017. У ньому фігурували наступні 81 162 гривні доходу від роботи в Мінсоцполітики.

Менш успішні Реви

При цьому, для порівняння, тезка нинішнього міністра - Андрій Анатолійович Рева, який працює дільничним інспектором столичного Управління з надзвичайних ситуацій, за весь попередній рік заробив всього 47 661 гривню заробітної плати. Або, наприклад, ще один Андрій Рева, який працює кулеметником на передовій, за рік заробив цілих 130 847 гривень. І таких тезок, які насилу заробляють на рік суму, що дорівнює місячному окладу міністра-Реви – зовсім немало.

Доля «борця з їжею»

Здавалося б, що може бути поганого в тому, що якийсь міністр не бере хабарів? Чи не за ці, цілком нормальні, цінності «стояв Майдан»? До слова, за «скромність і прозорість» міністра Реву навіть відзначили в НАЗК, сказавши, що він серед тих небагатьох, чиїми деклараціями контролери були задоволені. Однак, як заведено, у кожної монети є два боки.

По-перше, працюючи все життя на посадах, пов'язаних із пільгами, компенсаціями та надбавками, нинішній міністр непогано навчився компенсувати відсутність «корупційної складової» за рахунок тих самих надбавок і матеріальних допомог.

По-друге, у свої 50 з гаком років, діставшись до головного «соціального» поста країни і отримавши можливість поліпшити своє, знову ж таки, соціальне становище, буде дуже дивно, якщо міністр Рева поставить інтереси простих українських пенсіонерів вище за свої власні.