В Ульянівській області, у місті Димитровград, офіційно почали будувати найпотужніший в світі науковий ядерний реактор на швидких нейтронах.

Про це пише Lenta.ru.

"Багатофункціональний швидкий дослідницький реактор МБІР повинен почати свою роботу в 2020 році. На ньому планують проводити дослідження в галузі ядерної безпеки, медицини, а також розробку перспективних ядерних установок", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Елон Маск хоче "зігріти" Марс, скинувши термоядерну бомбу

За допомогою реактора планують налагодити виробництво різних ізотопів, конструкційних матеріалів і теплоносіїв.

Популярні новини зараз
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

Реактор стане найпотужнішою з подібних діючих у світі установок. Його теплова потужність з натрієвим теплоносієм складе 150 мегават.

На базі МБІРа надалі очікується створення міжнародного дослідницького центру.

Наразі, ядерні реактори на швидких нейтронах використовуються лише в Росії. Індія, Китай і Південна Корея будують такі установки. Японія також планує розробку подібних ядерних реакторів.