Вчені із канадського богословського коледжу знайшли фрагмент Євангелія у масці мумії, яку зробили із папірусу. Текст був написаний у кінці першого століття.

Фрагмент Євангелія від Марка використали у посмертній масці єгиптянина, яку знайшли під час археологічних розкопок. Про це повідомив журнал Live Science.

"Поховальні маски фараонів робили із золота. Простий люд виготовлював їх із папірусу, льону, використовуючи клей та фарби", - пояснив Крейг Еванс, керівник досліджень.

Аби прочитати написи на папірусі, вчені навчилися розчиняти клей, не пошкоджуючи чорнил. Для цього маску розбирають і з фрагментів папірусу викладають аркуші.

"Зясувати вік писання змогли за іншими документами, які знайшли в похованні мумії – приватні та ділові листи. Також застосовували радіо вуглеводний аналіз", - зазначив учений.

Популярні новини зараз

Олена Зеленська на виборах зробила те, на що не наважувалася жодна перша леді: на одній хвилі з українцями

42-річна жінка чекала на трійню, але пологи стали шоковою терапією для всіх: "Я бачу ще ніжки"

Комаровський знайшов незвичайний спосіб, як відрізнити covid-19 від ГРВІ: знадобиться тільки ганчірочка і часник

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

Показати ще

Фрагмент Євангелія від Марка був написаний до 90-го року першого століття. Це найдавніший текст Святого письма. За переказами, євангеліст Марк проповідував у Єгипті і заснував там першу християнську церкву. Досі були відомі найстаріші копії Євангелій від II-III ст. нашої ери. Християнська церква включила їх до Нового Заповіту та визнала канонічними.

Канадські вчені розбирають єгипетські маски кілька років. Розшифрували фрагменти давньогрецьких філософських трактатів, п'єси Гомера, листування. Подробиці тримають у секреті до офіційного виходу книги зі зразками найдавніших текстів.