Росія брала участь у вбивстві Литвиненка - юрист Скотленд-Ярду

поділитись
У безпосередньому виконанні злочину Річард Хоруелл звинуватив колишнього співробітника ФСБ Андрія Лугового, а також російського підприємця Дмитра Ковтуна

Адвокат Річард Хоруелл, який представляє британське слідство у справі про вбивство Олександра Литвиненка, звинуватив російську владу в причетності до отруєння колишнього офіцера ФСБ.

"У той чи інший спосіб російська держава брала участь у вбивстві Литвиненка", - констатував пан Хоруелл у своїй фінальній заяві на слуханнях у Високому суді Лондона, повідомляє ВВС.

Юрист пояснив, що під висловом "у той чи інший спосіб" він має на увазі, що у російської влади був не один, а багато мотивів бажати смерті Олександру Литвиненку, і його вбивство не могло статися без участі державних органів Росії.

Читайте також: Соратник Нємцова присмерті через отруєння

У безпосередньому виконанні злочину Річард Хоруелл звинуватив колишнього співробітника ФСБ, нині депутата Держдуми Росії - Андрія Лугового, а також російського підприємця Дмитра Ковтуна.

"Навіть гарячі прихильники конспірології не могли не визнати, що сліди полонію пов'язують Литвиненка тільки з Луговим і Ковтуном", - пояснив адвокат.

За його словами, слідство вважає, що докази повністю доводять вину Лугового і Ковтуна, тоді як ніяких суттєвих доказів про можливу причетність до злочину інших осіб слідством не виявлено.

Дмитро Ковтун і Андрій Луговий відкидають звинувачення на свою адресу. Російська влада також неодноразово заперечувала причетність до злочину.

Відкриті слухання у справі про вбивство Литвиненка завершаться 31 липня виступами адвоката сім'ї Литвиненка Бена Еммерсона і радника дізнання Робіна Тама.

Олександра Литвиненка отруїли радіоактивним полонієм 1 листопада 2006 року. Він помер у лікарні через три тижні.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
У Москві намагалися підпалити будівлю Ради Федерації
0
0
22:50 20.03.2018
Форма виглядає сірою, з незрозумілим малюнком
0
0
22:20 20.03.2018
Зірка кримінальних серіалів продемонстрував "ментовські навики" на коханій
0
0
22:00 20.03.2018
П'ять людей опинилися на межі життя і смерті
0
0
21:50 20.03.2018
Тут не гірше ніж у Дубай, але при цьому дешевше
0
0
21:18 20.03.2018