Через теракти та бойові дії у Туреччині сфера туризму може втратити до 5 млрд. євро цього сезону. Про це повідомив в інтерв'ю Deutsche Welle президент туристичних підприємств та готелів регіону Егейського моря Мехмет Ішлер.

У першій половині цього року кількість туристів зменшилась на 13,8% у порівнянні з минулим роком. Велику кількість відпочиваючих складали росіяни. Зараз їх у Туреччині на 30% менше. Минулого року їх було 4,5 мільйони. Однак, експерти запевняють, що росіяни не бояться тероризму, а просто фінансова криза не дозволяє їм відпочивати за кордоном.

Більшість світових країн офіційно не радять своїм громадянам відвідувати проблемні регіони Туреччини, дехто рекомендує обережніше користуватися транспортом. Особливо зменшилась кількість туристів після теракту у місті Суруч.

Також негативно впливають на сферу туризму біженці у курортних містах Бодрум та Ізмір. Бажаючі перебратися до Європи просто заполонили ці міста.

Читайте також: Турист намагався вкрасти уламок руїн Помпеїв, щоб купити iPhone

Щоб хоч якось утримати туристів готелі та ресторани курортних міст зменшили ціни на 25%. Загалом Туреччина щорічно отримує близько 30 млрд. євро від туристів.