Росія радикально посилить військову присутність в Арктиці

поділитись
Мілітаризація російської Арктики відбувається на тлі посилення напруженості між Росією і Заходом через конфлікт в Україні

Присутність російської армії в Арктиці буде значно посилено до кінця поточного року.

Про це заявив міністр оборони РФ, пише Російська служба BBC.

"В даний час в цьому регіоні ведеться робота по нарощуванню угрупування авіації і ППО. До кінця року планується завершити формування корабельного винищувального і зенітно-ракетного полку, об'єднання ВПС і ППО", - повідомив Сергій Шойгу.

Читайте також: Путін дозволив російському флоту "розширятись" у Середземне море та Арктику

Мілітаризація російської Арктики відбувається на тлі посилення напруженості між Росією і Заходом через конфлікт в Україні та підготовлюваного в ООН розгляду спірних кордонів у Арктиці.

Кремль невпинно намагається включити до сфери економічних інтересів РФ значні території арктичної Півночі, при цьому використовуючи як дипломатичні, так і військові інструменти.

На початку серпня Москва повторно подала в ООН заявку на розширення меж континентального шельфу в Арктиці за рахунок приєднання хребта Ломоносова та інших ділянок дна Північного Льодовитого океану. На багатий ресурсами арктичний шельф окрім РФ претендують Канада, Данія, Норвегія та США.

Росія до 2017 року запланувала створення нового арктичного командування "Север" для захисту національних інтересів в Арктиці. При цьому стало відомо, що на островах в Північному Льодовитому океані розміщені російські зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир С-1".

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Невідомий вчинив стрілянину в школі Флориди
0
0
18:31 20.04.2018
Цей факт викладено в записах колишнього директора ФБР
0
0
15:08 20.04.2018
Мда, це змушує замислитися, а чи варта економія таких ризиків
0
0
14:21 20.04.2018
Схема, за якою "розвели" сина засновника інформканалу "стара як світ"
0
0
14:00 20.04.2018
Адміністрація Трампа "не боїться використовувати ці інструменти"
0
0
13:25 20.04.2018