Китай назвав провокацією дії ВМС США

поділитись
США і сусідні з Китаєм країни вважають китайські претензії на акваторію архіпелагу Спретлі такими, що суперечать міжнародному законодавству

Китайські урядовці засудили наближення американського корабля до спірних островів у Південно-Китайському морі і назвали дії США незаконними.

Ракетний есмінець USS Lassen порушив зону 12 морських миль біля штучних островів архіпелагу Спретлі, які Китай вважає своєю морською територією, повідомляє ВВС.

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що екіпаж американського корабля було попереджено про заходження у територіальні води Китаю, і що Пекін розглядає цей випадок як загрозу своєму суверенітету.

Речник китайського міноборони Лу Хан додав, що Пекін дасть "рішучу відсіч свідомо провокативним діям будь-якої країни".

За словами речника, американський корабель під час його місії навмисного заходження в спірні води "вели і попередили" китайські військові.

США і сусідні з Китаєм країни регіону вважають китайські претензії на акваторію архіпелагу Спретлі такими, що суперечать міжнародному законодавству.

"Ми здійснюємо рутинну діяльність у Південно-Китайському морі відповідно до міжнародного права", - заявив представник Пентагону Білл Урбан.

Кілька країн Південно-Східної Азії - зокрема Філіппіни і Японія - привітали операцію ВМС США.

Читайте також: США повідомили про китайську військову окупацію островів Спратлі

Китай розпочав масштабну операцію створення штучних островів на рифах архіпелагу наприкінці 2013 року.

На зустрічі з президентом США Бараком Обамою минулого місяця китайський лідер Сі Дзіньпін пообіцяв, що штучні острови архіпелагу Спретлі не будуть містити військових об'єктів, однак Вашингтон вважає, що Китай мілітаризує штучні острови.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Росіянин зробив вражаюче відкриття
0
0
23:18 24.04.2018
Вони зберігають найпотаємніші таємниці Всесвіту
0
0
22:30 24.04.2018
Окуповані РФ курорти поступово приходять в занепад
0
0
22:12 24.04.2018